Наразі до 75% співробітників комунальних підприємств, таких як "Житомирводоканал", можуть забронювати від мобілізації. Це рішення ухвалили на засіданні РНБО, а президент України підписав відповідний указ, повідомляє "Суспільне".
Керівник водоканалу Роман Ілик пояснив, що водопостачання є критично важливою сферою. Щоб у людей стабільно була вода, потрібні досвідчені фахівці, які вміють лагодити старі водопроводи, прочищати каналізаційні труби та підтримувати роботу системи.
Раніше водоканал міг забронювати до 50% працівників, але цього не вистачало. Тепер квота збільшена до 75%, що дозволить зберегти більше професіоналів на місцях.
Хочеться 100% бронювання
На сайті Кабміну зареєстровано електронну петицію з вимогою зняти обмеження та дозволити комунальним підприємствам бронювати 100% співробітників. Станом на 12 лютого 2025 року вона вже набрала 23 тисячі підписів із 25 тисяч необхідних.
Вибити справедливу пенсію можна через суд: як діяти, коли виплати менше 5 тисяч гривень
Один раз 500 грн або переплачувати щомісяця: водоканальники поставили споживачам ультиматум
Ціни на стратегічно важливу крупу злетять на 50%: варто запасатися вже зараз
Манікюр лютого: які дизайни на нігтях зараз у тренді
Посилання на петицію розмістили на сайті водоканалу, щоби привернути більше уваги.
Що далі?
Якщо петиція набере потрібні голоси, влада повинна буде розглянути це питання. Наразі ж комунальники сподіваються, що навіть 75% заброньованих працівників допоможуть уникнути перебоїв із водою у Житомирі.
Нагадаємо, бронювання можуть скасувати: підприємствам пред'явили нові вимоги щодо збереження працівників
Раніше ми писали про те, що військово-обліковий документ стане перепусткою на кордоні: кого випустять безперешкодно
Крім того, Знай.ua повідомляв, щоб не залишитися без тепла: Газеті зробили українцям важливе повідомлення