У 2025 році в Україні спостерігається збільшення площ під картоплею приблизно на 20%, що дало змогу отримати вищу врожайність, ніж торік. Водночас ціни на гуртових ринках залишаються на рівні минулого року.

Про це в коментарі "Укрінформу" повідомила виконавча директорка Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Ольга Самойліченко.

Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube

За її словами, площі під картоплею розширили насамперед середні та великі господарства, які вирішили наростити виробництво після високих цін у минулому сезоні. Частина фермерів уже фіксує до 30% приросту врожаю порівняно з 2024 роком. Проте збір урожаю ще триває, і точні підсумки можна буде підбити пізніше.

Станом на 12 вересня картопля на ринку "Шувар" у Львові коштує близько 12,5 грн за кілограм, а на "Столичному" в Києві – від 12 до 15 грн за кіло. Для порівняння, торік у цей період ціна була практично такою ж.

Популярні новини зараз

Останні копійки відберуть: Ощадбанк змінив правила зняття готівки для пенсіонерів

Школи перейдуть на нову систему навчання: до яких змін готуватись дітям

Новий предмет у школах обурив батьків: не довіряють вчителям

Нові вимоги для водіїв: який документ перевірятимуть на кордоні

Показати ще

Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube

Ольга Самойліченко зазначила, що найбільш вигідний час для закупівлі картоплі — з кінця вересня до середини жовтня. У цей період пропозиція найбільша, а вартість мінімальна, адже чимало господарств продають картоплю відразу після викопування через відсутність сховищ. Надалі, з приходом холодів та завершенням збирання, ціна може поступово піднятися.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, супермаркети переписали цінники: скільки заплатимо за огірки, перець та помідори.

Також наш портал інформував, осінній удар по гаманцях: українців попередили про подорожчання важливого продукту.

Крім того, ми писали, ціни на молочку повзуть вгору: експерти попередили про нові підвищення.