Навесні Україна зіткнулася із заморозками, які вплинули на врожай абрикосів. Персики, на щастя, постраждали менше, але це не означає, що цього року фрукти залишаться дешевшими.

Економісти прогнозують, що влітку абрикоси та персики можуть подорожчати на 20-25% порівняно з минулим роком.

Персики та абрикоси, скріншот: Youtube

Експерт Олег Пензін в інтерв'ю пояснив, що все залежить від кількох факторів: насамперед, від того, скільки буде коштувати імпорт цих фруктів і який курс долара. Крім того, на ціни може вплинути баланс виробництва та імпорту.

Що стосується овочів, то традиційно влітку, з приходом нового сезону, вони стають дешевшими. Голова Комітету економістів Андрій Новак зазначає, що "борщовий набір" (картопля, капуста, морква) у літній період буде дешевшим, ніж узимку чи навесні.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 26 червня: пропозиції тельцям, інтриги левів та розчарування водоліїв – прогноз для всіх знаків Зодіаку

Пенсіонерам доплачуватимуть понад 800 грн щомісяця: кому пощастить

Перевірятимуть всіх: частину українців позбавлять державної допомоги у липні

Заради диплому доведеться продати квартиру: які спеціальності та університети стали найдорожчі в Україні

Показати ще

Овочі, фото Pxhere

Однак ціни на овочі залежатимуть від регіону: у Києві вони можуть бути вищими, а в сільській місцевості – значно дешевшими.

"Якщо різких змін не буде, то очікується, що на кілька десятків відсотків ціна на овочеву групу в літній період знизиться", – сказав Андрій Новак.

Але точно передбачити, наскільки знизяться ціни, поки що важко.

Нагадаємо, українці можуть залишитися з порожніми столами: аномальна погода призведе до дефіциту продуктів

Раніше ми писали про заряд імунітету на рік вперед: 10 сезонних суперфудів, які варто їсти навесні та влітку

Крім того, Знай.ua повідомляв, ціна на яйця злетіла і будуть зростати ще? Україна вирішила експортувати продукт до Канади