Починаючи з 1 квітня 2025 року, українці, які шукатимуть прихистку в Німеччині, більше не отримуватимуть Bürgergeld — громадянську допомогу, яку зараз отримують десятки тисяч наших співвітчизників. Про це домовилися Християнсько-демократичний союз і Соціал-демократична партія Німеччини під час коаліційних переговорів.

Відтепер — менше грошей і більше бюрократії. Новоприбулі українці отримуватимуть тільки соціальні виплати для шукачів притулку, які на кілька десятків євро нижчі. Крім того, доведеться проходити перевірку майнового стану — по всій країні запроваджується єдиний механізм контролю.

Українські біженці. Фото: главком

Тобто отримати допомогу зможуть лише ті, хто доведе, що справді не має заощаджень чи доходів.

Ті ж українці, які вже прибули до Німеччини і отримують громадянську допомогу, можуть поки видихнути — для них умови не зміняться.

Популярні новини зараз

Гра ва-банк: Дмитро Співак розкрив таємний план, який готують для України за зачиненими дверима

У СРСР за це билися в чергах: 4 речі, які вважалися розкішшю

Жителі трьох областей отримають додаткову допомогу

Нові правила вручення повісток не залишать шансів ухилитись

Показати ще

Біженці, фото zakordon.24tv

Як пояснює німецька сторона, рішення продиктоване необхідністю мотивації до працевлаштування. Адже зараз понад 50% українських біженців зареєстровані як безробітні. Крім того, уряд хоче скоротити витрати на соціальні програми.

Скільки платитимуть після змін? Згідно з новими правилами, самотня особа отримуватиме €441 замість €563 на місяць. Подружжя або ті, хто живе разом у притулку, — €397, молоді люди до 25 років — €353. Підлітки віком 14–17 років — €391, діти 6–13 років — €327, а найменші — лише €299 на місяць.

Нагадаємо, українських біженців позбавлять допомоги в Європі

Раніше ми розповідали, що замість притулку – депортація: українцям у Чехії зачиняють двері

Також, тисячі українських біженців можуть опинитися на вулиці: Британія кинула напризволяще