З 1 вересня 2025 року набудуть чинності нові правила, згідно з якими "Ощадбанк" проведе ревізію пенсійних рахунків. З деяких будуть списані кошти та повернені у ПФУ. Про це повідомляється на сайті банку.

Йдеться про повернення невикористаних пенсійних коштів до Пенсійного фонду України.

Карта "Ощадбанку". Фото: скрін youtube

Згідно зі статтею 40 Закону "Про Державний бюджет на 2025 рік" та новими урядовими постановами, банк має право списувати гроші з рахунків внутрішньо переміщених осіб у двох випадках:

  • якщо за карткою понад рік не здійснювалися жодні операції;
  • якщо отримувач пенсії не пройшов фізичну ідентифікацію у встановлений шестимісячний строк.

Щоб уникнути втрати коштів, пенсіонерам необхідно підтвердити свою особу. Це можна зробити у відділенні банку – здійснивши будь-яку операцію з карткою, наприклад, зняття готівки, перевірку балансу чи зміну ПІН-коду.

Популярні новини зараз

Ваші дані - більше не таємниця: термінове звернення до українців, які встановили Дію, перевірте це

Перевірки електролічильників: за що штрафуватимуть українців

Рахунки за доставку газу: що зміниться з нового року та кому дозволять не платити

"Тарифи підвищувати у вас легко виходить!": українці рознесли "Київстар" – третина мережі залишилася без світла

Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Альтернативний варіант – пройти ідентифікацію у Пенсійному фонді, у тому числі через відеозв’язок чи електронний кабінет. Для тих, хто перебуває за кордоном, передбачено підтвердження у дипломатичних установах.

У разі, якщо кошти все ж повернули до Пенсійного фонду, їх можна отримати повторно, подавши відповідну заяву. Це робиться як через відділення ПФУ, так і онлайн – за допомогою електронного підпису.

Раніше портал Знай повідомляв, відмовлять у пенсії через одну цифру: помилка в документах може залишити без грошей.

Також наш портал інформував, пенсіонерам обіцяють нову формулу розрахунку: як це вплине на виплати.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ПриватБанк встановлює обмеження: що загрожує пенсіонерам.