У 2025 році борги населення за житлово-комунальні послуги продовжать зростати, як і суми у платіжках. На цьому наголосив голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко в інтерв'ю "Комерсант український".
Ситуація з боргами за комуналку продовжить погіршуватись і у 2025 році. Навіть з урахуванням того, що газ, тепло та гаряча вода, ймовірно, дорожчати не будуть, платіжки українців все одно зростуть, як це було у 2024 році. Це станеться з урахуванням послуг, на які мораторій не поширюється.
"У 2024 році комунальні тарифи вже зросли в середньому на 20% і це при тому, що ціни на газ тепло не росли. Цього року вони продовжать зростати, як і борги населення", - вважає експерт.
Олег Попенко зазначив, що платоспроможна частина населення є досить невеликою і ситуацію не врятує. Систематичне підвищення тарифів у результаті призведе до обвалу всієї сфери ЖКГ та енергетики.
Українці потраплять під жорстку перевірку: допомогу збережуть не всім
Більше жодної "Укрпошти": пенсіонерам дозволили перевести виплати
Приватизація не обов'язкова: на яке житло не потрібні документи у 2025 році
Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла
Експерт додав, що за нинішніх умов навіть житлові субсидії не рятують багатьох українців. Особливо це стосується пенсіонерів із мізерними виплатами.
"У нас 60% населення отримують пенсію на рівні 4000 грн і мають субсидію, яка покриває частину комуналки. Але що залишиться після оплати комуналки? Як на це вижити? Але ж субсидію скорочують, зменшують, обмежують", - наголосив він.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, у платіжках нові суми: які комунальні послуги подорожчали.
Також наш портал інформував, скасування мораторію боляче вдарить по гаманцях: як можуть змінитися платіжки.
Крім того, ми писали, комунальники готують боржникам болісний сюрприз: гроші "виб'ють" з кожного.