Багато садівників сумніваються, чи можна обрізати дерева у липні. Однак це не тільки допустимо, а й украй важливо.
Така процедура допомагає не лише скоригувати зростання рослини, а й сприяє зміцненню здоров'я дерев та збільшенню врожайності. Обрізка позбавляє непотрібних пагонів, знижує ризик поширення грибкових захворювань і дозволяє дереву раціональніше розподіляти поживні речовини. В результаті плоди отримують більше харчування та сонячного світла, а отже — стають більшими і соковитішими.
Які дерева потребують обрізки влітку
У середині літа особливої уваги вимагають кісточкові культури — вишня, слива та абрикос. Саме вони частіше страждають від загущеності крони та хвороб, що поширюються через неприбрані пагони. Також рекомендується провести літнє обрізання і для яблуні, груші.
Гігієна інструментів – обов'язкова умова
Після обрізки кожного дерева обов'язково обробляйте інструмент — секатор або садова пила. Це важливо для запобігання перенесенню можливих інфекцій та хвороб з одного дерева на інше.
Депортують одразу в ТЦК: Польща почала висилати українців - кого вже чекають на кордоні
Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок
Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну
Мобілізація омине ще дві категорії українців: у "Резерв+" готують важливі зміни
Які гілки можна зрізати і коли це робити
Літня обрізка проводиться на молодих гілках, довжина яких вже перевищує 40-50 см, і які почали деревіти біля основи. Цілком зелені пагони краще не чіпати - вони ще недостатньо сформувалися. Якщо зрізаються зовсім молоді прирости, їх варто вкорочувати до 25 см або менше. Особливо добре на таку обрізку реагує вишня – вона активніше формує плодові бруньки.
Найкращий час для обрізки — ранкові або вечірні години, коли сонце не надто активне. Це убереже зрізи від сонячних опіків та захистить садівника від теплового удару.
Нагадаємо, раніше ТОП-3 методи зварити соковиту та ароматну кукурудзу за 5 хвилин.
Як повідомляв портал "Знай.ua", хулахуп для талії: крутити чи не крутити.
Також "Знай.ua" писав, що комарі не підлетять до вас і на метр, якщо використати ці 7 методів.