В Україні триває вступна кампанія, і в потенціальних здобувачів освіти з'являється багато питань, в тому числі пов'язаних з непроходженням ВЛК та іншими порушеннями правил військового обліку.
Адвокат Юрій Айвазян на порталі Юристи.UA дав обгрунтовану відповідь на питання юнака, який побоюється, що його відрахують з навчального закладу чи взагалі анулюють вступ через непроходження військово-лікарської комісії:
Доброго дня! Маю намір вступити до коледжу. Отримаю відстрочку в кінці літа. "Резерв+" стою на обліку та є обмежено придатним. Дані поновив вчасно. До 0.5.06 треба було пройти ВЛК, але не пройшов. Питання - якщо я поступлю до коледжу, чи не може міносвіти передати мої дані до ТЦК, і тому що я ухилянт скасують мій вступ і я буду відрахований? На підставі яких нормативних документів це можуть зробити? Це лист, закон, постанова?
Доведеться двічі розщедритися: українців повторно змусять сплатити податки
На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами
Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення
Юрист запевнив, що питання про анулювання вступу взагалі може не підніматись, бо це неможливо. "Щодо відрахування, то існує певний перелік обставин, коли останнє можливе і порушення правил військового обліку до таких обставин не належить", - зауважив адвокат і додав, що немає такого нормативно-правового документу, на підставі якого б була можливість відрахувати студента через те, що він не пройшов військово-лікарняну комісію.
Раніше портал Знай писав Вважають "історично російським": рф планує окупувати одне з найбільших міст України.
Також портал інформував Військовий закликав терміново змінити мобілізацію: "Мають повірити, що не у рабстві".
Крім того, ми повідомляли Вища освіта – тепер привілей: які спеціальності найдорожчі.