Командир полку безпілотників "Ахіллес" Євген Федоренко вважає, що українців потрібно готувати до війни ще зі шкільної лави – до того ж і хлопчиків, і дівчаток.
На його думку в інтерв'ю Dignitas Fund на YouTube, якби країна розпочала такий процес у 1991 році, повномасштабного вторгнення росії могло б і не бути.
Що пропонує Федоренко?
Він вважає, що з 7 класу школярі мають вивчати військову справу без винятків. Потім це навчання може продовжуватися у вузах та профтехучилищах. Ті, хто показує особливі здібності, можуть приєднатися до Сил оборони. Інші отримають базові навички – наприклад, поводження з кулеметом чи гранатометом.
"Якщо б нація була підготовлена, починаючи з 1991 року (ми обʼєктивно оцінили, хто наш противник), – не було б війни з росією. Вони б нас тиснули газом, через політиків, як завгодно, намагалися б затягнути Україну у свою «обітєль», але б прямими бойовими діями росія точно не пішла б", – впевнений Федоренко.
Гороскоп на сьогодні, 25 квітня: кому у п'ятницю доведеться обирати – стабільність чи ризик
Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу
Дозволили бронювати до 100% працівників: кому більше не загрожує мобілізація
На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки
Ідея обов'язкової військової підготовки для всіх школярів – тема не нова, але вона викликає багато суперечок. Питання у тому, наскільки українське суспільство готове до такого кроку.
"Якщо б ми готувалися до війни трохи пізніше, з 2000-х років, розуміючи, що нас потенційно може очікувати, то, напевно, якщо б почалася повномасштабна війна... Уяви, якщо б ці всі ТРО-шники, які вступили в бої в перші дні, добровольці, які вступили в перші дні, – вони якщо б були підготовлені, в нас би був зовсім інший коефіцієнт втрат і зовсім інший результат на полі бою", – заключив командир.
Нагадаємо, Третя світова війна - не найстрашніше: пророцтво Нострадамуса про "страшну чуму" може справдитися
Раніше ми писали, "Хочеш миру – готуйся до війни": що чекає на Україну після можливого перемир'я
Крім того, Знай.ua повідомляв, поки країна воює, на дороги Хмельницької області планують витратити мільярд гривень