Близько 5 мільйонів людей в Україні стикаються з проблемами продовольчої безпеки, особливо у прифронтових районах.

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, багато хто змушений скорочувати споживання їжі, відмовлятися від їжі на користь дітей або брати гроші в борг, щоб прогодувати сім'ю.

Про це пише Мінфін.

Бідність в Україні, скрін з YouTube

Незважаючи на допомогу, яка надходить від ЗПС ООН (майже 1,5 мільйона осіб отримують продовольчі та грошові перекази), ситуація залишається складною.

Популярні новини зараз

Порахують кожну копійку: податкова готує тотальні перевірки – хто перший у черзі

Ваші дані можуть стати причиною проблем із газом: як не потрапити у пастку з Нафтогазом

Студенти втратять право на відстрочку: новий законопроєкт позбавить багатьох лазівки

Пенсіонерів поженуть на роботу: держава готує заходи

Показати ще

Так, у Херсонській області 54% людей страждають від дефіциту продовольства, а в Запорізькій області та Донецьку цей показник становить 43% та 39% відповідно. У той же час, у Києві, Львові та Рівному цей відсоток набагато нижчий – менше 7%.

Річард Рейган, директор ВПП ООН в Україні, сказав:

"Сім'ї у прифронтових областях України змушені щодня думати про те, як забезпечити себе. Вони борються за те, щоб кожен день їсти на столі. Поки ми сподіваємось на усталений світ у країні, яку називають житницею світу, ми маємо реальність, у якій гуманітарна допомога є порятунком для мільйонів людей".

Бідність, aif.ru

Згідно з останніми даними, 72% з тих, хто отримує допомогу, повідомляють, що їм доводиться скорочувати кількість їжі, пропускати їжу або купувати менш поживні продукти. У деяких районах, де магазини працюють, продукти надто дорогі, і люди не можуть їх собі дозволити.

Нагадаємо, ледве вистачає на хліб і комуналку: скільки українців отримують пенсію нижче за прожитковий мінімум

Раніше ми писали про те, що майже 10% людей не можуть собі дозволити навіть їжу: дедалі більше українців поринають у злидні.

Крім того, Знай.ua повідомляв, з "мінімалки" по 800 грн: в Україні змінили податки, хто має підкоритися новим правилам у 2025 році