Чимало українців опинилися в ситуації, коли не вистачає грошей навіть на купівлю необхідних продуктів, не кажучи вже про оплату комунальних рахунків.
Відповідно, борги населення зростають і дуже швидкими темпами. Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко в інтерв'ю виданню "Комерсант".
За словами експерта, близько 80% населення України перебуває за межею бідності, а ще 10% – на межі біологічного виживання. Людям не вистачає доходу на елементарні продукти, ліки та одяг. У таких умовах неможливо ще й своєчасно платити за комунальні послуги.
Дані Держстату показують, що до кінця 2021 року борги населення за житлово-комунальні послуги сягали 82,4 мільярда гривень, збільшившись за рік на 7 мільярдів. Очікувалося, що до лютого 2022 року сума може зрости до 90 мільярдів гривень.
Як працюватимуть "мобільні ТЦК": не автобуси з повістками, а нова тактика мобілізації
Орхідеї будуть чудово квітнути все літо, якщо правильно їх поливати: все необхідне є на кожній кухні
Власникам газових плит доведеться заплатити 360 грн: до кого прийде перевірка
Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні
Олег Попенко вважає, що станом на початок 2025 року сума заборгованості населення може становити 200 мільярдів гривень.
Водночас експерт заявив про неефективність субсидій. Він зазначив, що пенсіонери, які отримують на місяць 4000 гривень і мають субсидію, яка покриває частину комуналки, просто не в змозі вижити на гроші, що залишаються після сплати рахунків.
"Але що залишиться після оплати комуналки? Як на це вижити? Але ж субсидію скорочують, зменшують, обмежують", - заявив Попенко.
Раніше портал Знай повідомляв, рахунки за газ у березні можуть збільшитися: кому доведеться віддати більше грошей і чому.
Також наш портал інформував, скасування мораторію боляче вдарить по гаманцях: як можуть змінитися платіжки.
Крім того, ми писали, комунальники готують боржникам болісний сюрприз: гроші "виб'ють" з кожного.