Військовослужбовцям, які залишили свої підрозділи без дозволу, радять не зволікати з поверненням, адже термін добровільного повернення спливає 1 березня. Таке попередження зробила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук. Вона наголосила, що продовження цього терміну не буде, а сподіватися на поблажки – марно.

З початком лютого втікачі з самовільного залишення частини (СЗЧ) мають усього три з половиною тижні, щоб повернутися на службу без втрати виплат і без важких наслідків.

«Почався лютий. Залишилось три з половиною тижні для добровільного повернення із СЗЧ. Раджу на додаткове продовження терміну не розраховувати і з поверненням не зволікати», – заявила Верещук.

Військові, ЗСУ / фото: скриншот Youtube

Вона підкреслила, що СЗЧ – це не спосіб влаштувати собі відпочинок чи піти на лікування, а серйозне порушення військової дисципліни.

Популярні новини зараз

Мінус один головний біль: "Нафтогаз" анонсував важливі зміни

Дві платіжки, два рахунки: як українці неправильно платять "Нафтогазу" та втрачають гроші

Клієнтам буде непереливки: ПриватБанк змінює умови кредитних карток – платити доведеться більше

Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку

Показати ще

За словами заступниці керівника ОП, більшість військових, які йдуть у СЗЧ, роблять це не на передовій, а в навчальних центрах. У бойових підрозділах таких випадків найменше, що ще раз підтверджує: на передовій люди розуміють важливість дисципліни та відповідальність за долю країни.

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який продовжує термін добровільного повернення до служби до 1 березня 2025 року. Це означає, що військові, які вийдуть із СЗЧ у цей період, не втратять свої виплати.

українські військові ЗСУ

Як пояснюють у Державному бюро розслідувань, після повернення в частину необхідно подати рапорт на поновлення служби. Далі запускається визначений алгоритм відновлення виплат і документального оформлення повернення.

Для зручності військові можуть подати рапорт через додаток «Армія+».

Після 1 березня ситуація для тих, хто залишив підрозділи без дозволу, суттєво ускладниться. Якщо військовий не повернеться добровільно, йому можуть загрожувати жорсткі санкції – аж до кримінальної відповідальності за дезертирство.

Нагадаємо, відстрочку не продовжать автоматично: кому з чоловіків треба звернутися до ТЦК

Раніше ми розповідали, що будуть мобілізовані до весни: хто не отримає відстрочки у лютому

Також, військовий розповів, як ТЦК ускладнюють життя ЗСУ, а держава за це платить