Під час мобілізації військовозобов’язаних можуть оповіщати у будь-якому місці, і відмова від отримання повістки вважається адміністративним правопорушенням. Юристи компанії "INSEININ" роз’яснюють, що вручення повістки регулюється Постановою Кабміну №560.

Згідно з законом, факт вручення може підтверджуватися не лише підписом отримувача, але й відеозаписом, який фіксує відмову або уникнення контакту з представником ТЦК. З 18 травня це унеможливлює юридичне уникнення повістки.

Поліція, штраф, скріншот: Facebook

Якщо громадянин відмовляється прийняти повістку, складається акт, який підписують двоє членів групи оповіщення. Цей документ реєструється в ТЦК і стає підставою для притягнення до відповідальності. Поліція, яка супроводжує оповіщення, має право затримати порушника для доставлення до ТЦК.

Затримання триває до трьох годин і може супроводжуватися застосуванням спецзасобів, таких як наручники, якщо громадянин чинить опір. При цьому право затримувати має лише поліція, а працівники ТЦК можуть лише перевіряти документи і складати адміністративні акти.

Популярні новини зараз

Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК

Нові правила для водіїв: кому заборонять їздити навіть із правами

Повістку не отримають: список відстрочок від мобілізації розширено, перевіряйте "Резерв+"

300 гривень – теж гроші: як оформити щомісячну доплату до пенсії

Показати ще

Поліція, штраф, скріншот: YouTube

За відмову від повістки передбачений штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Крім того, порушник може отримати нову повістку для уточнення даних або проходження військово-лікарської комісії. Якщо є право на відстрочку, це потрібно підтвердити відповідними документами.

Нагадаємо, порожні бланки, тотальні побори, куплені відстрочки: які корупційні скандали ТЦК сколихнули українців

Раніше ми писали про те, що нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень

Крім того, Знай.ua повідомляв, чоловіків з країни не випустять після війни: депутат анонсував "квазіформат"