Батьків учнів можуть оштрафувати за пропуски занять їхніми дітьми. Окрім прогулів, дорослі відповідальні й за інші вчинки неповнолітніх, такі як куріння, вейпінг, вживання алкоголю, дрібні крадіжки та хуліганство.

За такі порушення батьків можуть притягнути до відповідальності за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення- пише Рахівська Міська Рада.

Штрафи за цією статтею передбачають попередження або штраф від 850 до 1700 гривень за перше порушення. Якщо ситуація повториться впродовж року, сума зросте до 1700–5100 гривень. Подібні санкції застосовуються й до тих батьків, чиї діти у віці від 14 до 16 років вчинили вчинки, які можуть мати ознаки злочину або адміністративного правопорушення.

Людина тримає гроші в руках

Також важливо зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України №684 визначено порядок обліку дітей шкільного віку. Якщо дитина пропускає уроки без пояснень більше 10 робочих днів поспіль, школа повинна повідомити про це поліцію та службу у справах дітей. Це робиться для того, щоб захистити право учнів на здобуття середньої освіти.

Популярні новини зараз

Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone

Магнітні бурі вдарять з новою силою: кава та алкоголь – під забороною

Майже 300 гривень: у ПФУ розповіли, хто зі стареньких може отримати надбавку

"Ощадбанк" блокує рахунки українців: достатньо отримати переказ

Показати ще

Школярі 11 класу. Фото: вільні джерела

Підтвердження причини відсутності учня має бути документально оформлене, медичною довідкою або письмовим поясненням від батьків, яке зберігається в особовій справі учня до кінця навчального року.

Згідно зі статтею 55 Закону України "Про освіту", батьки зобов’язані підтримувати свою дитину у виконанні освітньої програми та забезпечити її повноцінне навчання.

Раніше ми повідомляли, сучасним школярам загрожує освітня катастрофа.

Чому важливо давати підліткам волю вибору- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, що робити коли не влаштовує класний керівник?