Пенсійний фонд України нагадав про можливість отримання державної соціальної допомоги громадянам, які не можуть претендувати на пенсійне забезпечення, а також особам з інвалідністю. Інформація про умови оформлення та розміри виплат у 2025 році розміщена на офіційній сторінці ПФУ у Facebook.
Кому призначається соціальна допомога
Державна підтримка надається українським громадянам, які постійно проживають на території країни. Також на неї можуть розраховувати іноземці та особи без громадянства, які переселилися в Україну для постійного проживання, а також біженці, громадяни, які потребують додаткового захисту, та громадяни Польщі, які перебувають на території України на законних підставах.
Право на допомогу мають особи, які досягли 65-річного віку, які не набули права на пенсію, а також громадян з інвалідністю всіх груп. Крім того, державна підтримка надається дітям померлих годувальників, якщо їхні батьки не мали достатнього страхового стажу, та малозабезпеченим особам, за винятком інвалідів І групи та дітей померлих годувальників, для яких передбачено інші виплати. При цьому якщо дитина з інвалідністю одночасно має право на кілька видів допомоги, вони можуть надаватися одночасно.
Розміри виплат у 2025 році
Сума соціальної допомоги розраховується виходячи із встановленого прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Розміри допомоги на 2025 рік такі:
Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку
Навіть працювати заборонять: ухилянтам готують серйозні обмеження
- інваліди І групи - 100% ПМ = 2361 грн;
- жінки зі званням "Мати-героїня" - 2361 грн;
- інваліди ІІ групи - 80% ПМ = 1888 грн;
- інваліди ІІІ групи - 60% ПМ = 1416 грн;
- особи похилого віку, які не мають права на пенсію – 30% ПМ = 708 грн;
- одна дитина померлого годувальника - 2361 грн;
- двоє дітей померлого годувальника - 120% ПМ = 2833 грн;
- троє та більше дітей - 150% ПМ = 3541 грн.
Як оформити таку допомогу
Подати заяву можна як особисто, так і дистанційно. Особисто звернутися можна до сервісних центрів Пенсійного фонду, Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), органів місцевого самоврядування чи відділення "Укрпошти". Також можливе подання документів онлайн через портал "Дія", веб-портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток "Пенсійний фонд".
Які документи потрібні
Для оформлення необхідно подати заяву, паспорт, реєстраційний номер платника податків (ІПН), а при оформленні допомоги на дитину також свідоцтво про народження. За потреби також надаються документи, що підтверджують опіку, родинні зв'язки з померлим годувальником, довідку з навчального закладу та декларацію про доходи. Якщо заяву подає представник, потрібна нотаріально завірена довіреність.
Нагадаємо, раніше ми писали, що пенсіонери можуть втратити свої виплати , якщо не виконають важливої умови.
Як повідомляв портал "Знай.ua", кожен із пенсіонерів може значно збільшити виплати.
Також "Знай.ua" писав, що українців можуть позбавити пільг через надто високі виплати.