Глава Міжнародної організації з міграції (МОМ) Емі Поуп заявила, що скорочення міжнародного фінансування та зростаюча втома від війни в Україні створюють серйозні ризики для надання допомоги мільйонам біженців. Про це пише Reuters.

"Війна триває вже три з половиною роки. Думаю, не буде перебільшенням сказати, що всі виснажені, і ми чуємо це навіть від самих українців, які живуть під постійними обстрілами і неодноразово були змушені залишати свої домівки", - наголосила Поуп.

Біженці з України, скрін з YouTube

За даними ООН, повномасштабне вторгнення Росії спричинило найбільшу міграційну кризу в Європі XXI століття: близько 5,6 мільйона українців залишили країну, ставши біженцями, а ще 3,8 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами.

Поуп зазначила, що рішення експрезидента США Дональда Трампа скоротити зовнішню допомогу спричинило у МОМ дефіцит бюджету у розмірі 1 мільярда доларів цього року.

Популярні новини зараз

Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи

Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях

Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів

Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано

Показати ще

Крім того, деякі європейські держави-донори, зокрема Велика Британія, почали спрямовувати частину коштів на оборонні потреби.

"Не можна спершу допомогти, а потім просто піти, залишивши людей ні з чим. Ми бачимо, що як тільки підтримка припиняється, люди знову змушені залишати свої домівки… Тому такі скорочення цілком здатні спровокувати нову хвилю міграції", - попередила вона.

Біженці в Литві. Фото: скриншот Youtube

За статистикою Євростату, станом на кінець січня 2025 року близько 4,3 мільйона громадян країн, які не входять до ЄС і залишили територію України через війну, перебували в державах Євросоюзу під тимчасовим захистом.

Порівняно з кінцем грудня 2024 року їхня кількість зросла на 25 530 осіб, що становить приріст на 0,6%. Найбільше зростання кількості українських біженців спостерігалося в Німеччині, Чехії та Іспанії.