Війна росії проти України набирає обертів і, відповідно, набирає обертів мобілізація. Але чи можуть мобілізувати військовозобов'язаного з позитивним ВІЛ-статусом?
Відповідь на це питання на порталі "Юристи.UA" дав адвокат Юрій Айвазян. Він надав відповідь громадянину, який спитав, як з позитивним ВІЛ-статусом отримати відстрочку чи взагалі знятись з військового обліку.
Юрист зауважив, що просто наявність такого статусу - це не привід для відстрочки:
Для того аби отримати тимчасову непридатність або ж взагалі непридатність до проходження військової служби, Вам потрібно пройти ВЛК. Щодо ступеня придатності, то останній залежить від перебігу хвороби. ВІЧ статус ще не зазначає, що Вас визнають непридатним.
Поспішайте, доки є час: ТЦК почнуть масово штрафувати українців – за що і на скільки
В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів
Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
Далі адвокат детально пояснив, як залежить рішення ВЛК від перебігу хвороби:
- непридатність до військової служби можна отримати тільки в тому випадку, якщо хвороба, зумовлена ВІЛ (прогресуюча), перебігає з імунною декомпенсацією;
- придатними до служби в ТЦК та СП, медичних підрозділах, військових частинах забезпечення, підрозділах логістики, зв'язку, охорони, оперативного забезпечення, ВВНЗ, навчальних центрах (установах) визнаються ті військовозобов'язані, в яких хвороба, зумовлена ВІЛ, перебігає з імунною субкомпенсацією;
- повністю придатними до служби визнаються ті військовозобов'язані, в яких хвороба, зумовлена ВІЛ, перебігає стабільно, з імунною компенсацією, або в разі безсимптомного носійства ВІЛ.
Раніше портал Знай писав "Людей охопить страх і зневіра": військовий попередив, що мобілізація в Україні може повністю зупинитися.
Також портал інформував Росіяни не бачать сенсу наступу на Сумщині – втрати шалені: аналітик пояснив ниття воєнкорів.
Крім того, ми повідомляли Робота під час повітряної тривоги: чи мають оплачувати час в укриттях