10 липня за новим церковним календарем православні віруючі згадують преподобного Антонія Печерського . У народі цей день називали Антоній Громоносець.
Інші назви свята: "Антонієв день", "Антоній Печерський", "Расочник". Цього дня особливу увагу звертали на грім - звідси пішла назва свята.
Саме тоді з'являється все більше ряски на водоймах. Тому Антонія і назвали Рясочником. А Громоносцем він став, бо цього дня починаються зливи з грозами. І хоча у таких водоймах, у яких багато ряски, не можна купатися, все одно на Русі до неї ставилися з повагою. Ряска - їжа для риб, тварин, птахів. З неї навіть робили добрива для городів та полів. А ще вона вважалася інгредієнтом для заспокійливого та снодійного засобу. Батьки вірили, що там, де ряски найбільше, живуть русалки. Тому звідти її збирали не всю, залишали, щоб русалки змогли зробити собі мереживне вбрання.
А дівчата на виданні допомагали русалкам плести з ряски. Вони брали трохи ряски, плели візерунки з неї, кидали потім у воду і просили, щоби їм знайшли швидше хлопця.
Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги
Вимагайте перерви: при якій температурі заборонено працювати в Україні
Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак
Штраф за автомобільний відеореєстратор: кому загрожує і що робити
Можете сьогодні не прибирати ніде, ні в хаті, ні у дворі. Так ви потурбуєте Дворового. А він повинен стежити за тваринами, щоб Водяний їх не завів у свої водяні володіння. Та й самі краще не підходите до водойм, різні міфічні істоти, що живуть у воді, можуть затягнути вас до себе під воду.
Ще сьогодні добре призначати весілля, тому що тоді ви проживете вік у коханні та взаєморозумінні. За традицією на шляху молодят стелили ряску. Це повинно захистити їх від пристріту та псування.
Що не можна робити 10 червня
10 червня церква виступає проти лайки, сварок, лихослів'я, злості, жадібності, наклепу, пліток і зневіри. Не слід відмовляти у тому, хто просить про неї.
Народні заборони цього дня пов'язані з водою - не можна кидати у воду сміття та лаятися біля води. Також у це свято не стирають і не прибирають, не можна стригтися. Забороняється носити брудний одяг – це до хвороб, і не варто розповідати про свої плани – нічого не вийде. День Антонія в народі називають "караюче свято" - вважається, що тих, хто порушує заборони, святий карає вогнем.
Нагадаємо про обереги для багатства: перевірені століттями ритуали достатку, які варто носити в гаманці.
Раніше ми повідомляли, що вони не мертві для Бога: як молитися за тих, хто зник безвісти.