В Україні готуються суттєві зміни у сфері соціальної політики. Уряд має намір залучати до економічного життя якнайбільше людей поважного віку та громадян з інвалідністю.

Міністерка соцполітики Оксана Жолнович заявила, що українці мають залишатися активними на ринку праці якнайдовше – до 65 років і навіть більше.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Держава не може дозволити собі утримувати таку велику кількість непрацюючих громадян. На сьогодні, за її словами, в Україні всього 6 мільйонів громадян, які офіційно працюють, тоді як пенсіонерів — приблизно стільки ж. Це створює критичне навантаження на бюджет та гальмує розвиток економіки.

Одне з рішень – трансформація соціальної системи. Замість акценту на опіку, держава хоче підтримувати людей похилого віку в активному стані — допомагати зберігати навички, набувати нових і залишатися самостійними якомога довше.

Популярні новини зараз

ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками

За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні

Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців

Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+

Показати ще

Працюючий пенсіонер, скрін з YouTube

Окрема увага до працевлаштування людей з інвалідністю. У той час як у країнах ЄС понад 50% осіб з інвалідністю офіційно працюють, в Україні цей показник лише 16%. У Мінсоцполітики вважають, що втрата трудового потенціалу цих людей є неприпустимою розкішшю в нинішніх умовах.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, майже на 500 гривень більше: ПФУ затвердив новий показник для розрахунку пенсії.

Також наш портал інформував, працював 40 років – а пенсія, як у прибиральниці: чому українці з тяжким стажем одержують копійки на старості.

Крім того, ми писали, пенсіонери можуть поборотися за відчутну надбавку: хто має шанс на додаткові 2000 гривень.