Глобальне потепління та інші фактори ведуть до того, що до 2050 року частина родючих територій України може перетворитися на засушливу пустелю. Про це говорять оцінки фахівців, пише портал Мета.

пустеля, ілюстративне фото з вільних джерел

Звісно, все це негативно вплине як на стан аграрної системі країни, так і на економічну ситуацію в цілому. Михайло Соколов, заступник Всеукраїнської аграрної раді, говорить про те, що вирішити проблему з браком вологи не допоможуть навіть прогресивні агротехнології. Норми поливу, які становлять 2 кубічних метри на гектар, в самому оптимальному випадку дозволять забезпечити вологою близько 4 мільйонів гектарів. А це вкрай мало, бо майже 11 мільйонів гектарів використовувати буде неможливо.

"Якщо ми почнемо скорочувати виробництво, це буде не лише наша проблема як бізнесу та країни, а й світова проблема. І, можливо, вона буде гіршою, ніж кліматичні проблеми," - зауважує Михайло Соколов. На його думку, для вирішення проблеми необхідно особливу увагу приділяти середнім агровиробникам, в чиєму володінні знаходиться 1-10 гектарів землі. Саме вони найчастіше стикаються з викликами та неможливістю використання сучасних аграрних технологій через обмежений доступ до них.

збір врожаю зернових

Популярні новини зараз

Навіть тим, хто вчасно платить: українцям почали масово відрізати світло

ТЦК підуть з рейдами на ухилянтів: де шукутимуть порушників мобілізації

"Критична" сума – 5000 гривень: банки встановлюють тотальний контроль за клієнтами

ТЦК змінили тактику пошуку ухилянтів: на яких оголошеннях ловлять українців

Показати ще

І дуже важливо розробити ефективні рішення та допомогти таким господарствам адаптуватись до змін клімату та не втратити врожай, а навпаки, підвищити його кількість.

Раніше портал Знай писав Спекотне літо 2025: жителям яких міст загрожує тепловий удар.

Також портал повідомляв "Ощадбанк" анулює частину карток: хто в зоні ризику.

Крім того, ми писали Коли бізнес — це не тільки про прибуток: як «Українські хімічні технології» підтримують українську армію.