Українці відмовляються платити за комунальні послуги, попри незмінність тарифів та можливі штрафи. Про це заявив експерт з енергетики Юрій Корольчук під час ефіру на "Ранок.LIVE".
Фахівець зазначив, що уряд поки що утримує тарифи на основні комунальні послуги, проте це не додає людям мотивації платити. Найбільш активне накопичення боргів фіксується в прифронтових та тимчасово окупованих територіях.
"Там борги суттєві, бо багато людей виїхали, залишивши непогашені рахунки. Їх не оплачували навіть, що, на жаль, є логічним", - заявив Юрій Корольчук.
За його словами, борги українців за комуналку вже перевищили 200 мільярдів гривень. Однак існує ймовірність, що після отримання повних даних з окупованих територій, ця сума може значно збільшитися.
"Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає
Україна на межі трудового колапсу: кому доведеться працювати до глибокої старості
Нові критерії мобілізації: ТЦК оновлює списки призовників - під загрозою три категорії
Навіть ТЦК не зацікавить: які хвороби звільняють від мобілізації
Варто нагадати, що боржникам за житлово-комунальні послуги загрожують санкції. Насамперед це пеня у розмірі 0,01%, яка нараховується за кожен день прострочення.
Також комунальні підприємства мають право здійснювати відключення боржників та подавати позови до суду для примусового стягнення заборгованості. У такому разі виконавча служба може заблокувати банківські рахунки боржника, навіть якщо він фактично перебуває за кордоном.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українцям спустошать кишені: за запізнення зі сплатою комуналки нарахують штрафи.
Також наш портал інформував, українці на межі бунту через витівки комунальників: нові тарифи розраховані на олігархів.
Крім того, ми писали, якщо не дають ні субсидію, ні пільги: альтернативна грошова допомога на комуналку.