У столиці розгортається скандал, пов’язаний із діяльністю керуючих компаній, які обслуговують багатоквартирні будинки. Як повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, компанії почали масово відключати ліфти у висотках, змушуючи мешканців підписувати договори на обслуговування.
З його слів, ситуація набирає системного масштабу та потребує негайного втручання контролюючих органів. Керуючі компанії фактично шантажують людей: у будинках на дев’ять чи шістнадцять поверхів припиняється робота ліфтів і освітлення на під’їздах — усе через відмову мешканців підписувати нав’язані договори.
"Це масова практика по Києву", – зазначив Попенко. Він також повідомив про приблизно сотню звернень від киян, які стикаються з тиском, але насправді таких випадків значно більше. Люди, за його словами, відмовляються підписувати нові угоди, перестають платити та масово пишуть скарги.
Попенко наголосив на проблемах, які супроводжували конкурс на управителів багатоквартирних будинків у Києві. За його словами, він був організований із порушеннями: його розробила КМДА, але підписало попереднє керівництво. Згодом відповідальність передали районним адміністраціям, а фактичне виконання — керуючим компаніям.
Від ТЦК не сховаються: кого почнуть мобілізувати з 1 червня
ТЦК будуть безсилі: хто не отримає повістку – перелік
Всім ухилянтам приготуватись: в Україні запускають мобільні блокпости
Українці можуть отримати до 2500 грн через "Приват24": що потрібно зробити
Особливе занепокоєння викликають умови проведення конкурсу. За словами експерта, їх склали так, що перемогти було неможливо. До участі вийшла лише одна компанія, яку в результаті відсіяли. Крім того, у конкурсні умови включили послуги з прибирання прибудинкової території, яка, як підкреслив Попенко, належить до комунальної власності й не може бути включеною до обов’язків мешканців
Попенко також зазначив, що міська влада самоусунулася від проблеми, а на звернення киян надсилаються формальні відписки від керуючих компаній та районних адміністрацій.
У відповідь на ситуацію експерт разом з юристами формує правову стратегію для захисту мешканців. Вони збирають заяви, формують кошторис і шукають фінансування для залучення адвокатів.
"Чим більше буде скарг у ці керуючі компанії, тим реальніше буде добитися перегляду конкурсу", – впевнений Попенко. Він закликав мешканців столиці захищати свої права, писати листи, шукати активістів у своїх будинках і медійно висвітлювати проблему.
Окрему увагу він звернув на те, що найбільше від дій керуючих компаній потерпають пенсіонери. Багато з них — у віці 80–85 років, не мають доступу до інтернету й сучасних засобів комунікації, тож не можуть себе захистити. "Вони знущаються з пенсіонерів, які не можуть чинити опір", – резюмував Попенко.
Нагадаємо, платіжки за воду можуть зрости: водоканали захлинаються в боргах
Раніше ми розповідали, що комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
Також, тарифи на світло та газ у червні: скільки доведеться платити