З початком повномасштабної війни, зростанням цін і скороченням доходів дедалі більше українських родин стикаються з труднощами при оплаті комунальних послуг. За офіційними даними, борги населення за житлово-комунальні послуги зросли на мільярди гривень лише за останній рік. У деяких областях сума заборгованості сягнула рекордних рівнів.

Попри воєнний стан та економічну кризу, закони про сплату комуналки залишаються чинними. Якщо боржник тривалий час не платить, постачальники мають повне право звернутися до суду. Це відбувається все частіше: проти українців, які накопичили борги, масово відкриваються судові справи.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Спочатку постачальники надсилають попередження про заборгованість. Якщо реакції немає, вони можуть подати позов до суду. У разі винесення рішення не на користь боржника, людині доведеться не лише погасити основну суму боргу, а й сплатити:

У підсумку сума виплат може вирости у кілька разів. Для багатьох родин це стає серйозним фінансовим ударом.

Платіжки за комуналку

Навіть якщо людина вже після подачі позову повністю оплачує борг, це не звільняє її від обов’язку компенсувати інші витрати. Судовий процес триває, і рішення про додаткові штрафи може бути винесене незалежно від того, чи сплачено борг.

Крім того, наявність судового рішення автоматично псує кредитну історію громадянина. У майбутньому це може стати перешкодою при спробах взяти кредит, оформити розстрочку чи навіть укласти договір оренди житла.

Експерти радять не ігнорувати попередження про борг. Якщо оплачувати всю суму одразу важко — зверніться до постачальника з проханням реструктуризувати борг. Це дозволить розподілити суму на частини й уникнути судового процесу.

Нагадаємо, літо почнеться зі зростання тарифів: які платіжки збільшаться

Раніше ми розповідали, що комуналка стане дорожчою: нардеп розповів, що буде з тарифами на ключові послуги

Також, деяким сім'ям суттєво уріжуть платіж за комуналку: за яких умов