Зловмисники крадуть гроші з карток "Ощадбанку", видаючи себе за працівників Пенсійного фонду.
В Україні активізувалася нова схема обману, розрахована саме на літніх людей. Пенсіонерам телефонують нібито від імені Пенсійного фонду, називають справжні персональні дані - прізвище, ім’я, адресу, навіть колишнє місце роботи. Потім повідомляють про фейковий перерахунок пенсії за 2016–2018 роки, якого насправді не було. І пропонують пройти "перереєстрацію" просто телефоном, пише Олег Карпів.
Шахраї називають стандартні перші цифри карти "Ощадбанку" (вони в усіх однакові), щоб створити ілюзію достовірності. Потім просять продиктувати решту цифр з картки та код з SMS. Після цього рахунок миттєво обнуляється.
Проблема в тому, що повернути вкрадені кошти майже неможливо. Банк не компенсує втрати, адже передача даних була добровільною. Навіть відкриття кримінального провадження зазвичай не дає результатів — гроші зникають без сліду.
Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку
Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч
Особливо небезпечно те, що більшість пенсіонерів отримують виплати саме на рахунки "Ощадбанку", де можуть зберігати заощадження. Люди поважного віку не завжди здатні розпізнати обман, тому важливо застерегти рідних і знайомих.
У цій ситуації теж винна росія. Саме вона розв’язала війну ще у 2014 році, коли Україна тільки почала оговтуватися після розпаду СРСР. Через постійні виклики й фінансові втрати українці стали ще вразливішими до шахрайства. Тому важливо донатити, волонтерити й триматися разом — інакше нас просто знищать не лише фізично, а й економічно.
Раніше ми повідомляли, "Ощадбанк" блокує особисті кошти клієнтів: люди змушені залазити у кредити.
Ухилянтів масово розводять на гроші під виглядом допомоги від мобілізації - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, не романтик, а шахрай: якими схемами розводять одинаків?