У 2024 році кількість справ щодо несплачених послуг зросла до рекордних показників.
Цьогоріч у судах зареєстрували 3,1 мільйона справ, що трохи більше, ніж торік. Найбільше — цивільних, і майже 300 тисяч із них стосуються несплати за житлово-комунальні послуги. Це 28% усіх цивільних позовів. У трійці лідерів також справи про позики та кредити (126 тисяч) і розлучення (120 тисяч).
Кількість кримінальних справ зросла в 1,6 раза — з 332 тисяч до 528 тисяч. Водночас господарських справ стало менше на 14%, адміністративних — на 11%, а порушень адмінправа — на 5%. Цивільні справи загалом зросли на 7% і перевищили 1 мільйон.
У господарських судах переважають наказні провадження (12%), справи щодо поставок енергоносіїв (7,6%) та товарів і послуг (9,4%).
Україна на межі трудового колапсу: кому доведеться працювати до глибокої старості
Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців
Від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво
В адміністративних судах першість тримають справи, пов’язані з пенсіями. Найбільше — щодо осіб, звільнених із публічної служби (151,9 тисячі, або 33,7%), пенсійного страхування (85,4 тисячі) та "чорнобильських" пенсій (22,4 тисячі).
Україна змушена боротися не лише на фронті, а й з внутрішніми викликами. Усе це наслідки війни, яку розпочала росія ще у 2014 році. Саме тоді, коли Україна тільки почала відновлюватися після розпаду СРСР, агресор ударив у спину. Тепер замість розвитку кошти йдуть на захист. Тому важливо донатити, волонтерити й тримати оборону разом.
Раніше ми повідомляли, боржникам за комуналку готують механізми примусу: як мотивуватимуть платити?
Українцям спишуть комунальні борги: кому більше не надсилатимуть платіжок - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, сплатили газ, а вам нарахували борг: ось що робити?