Законодавством встановлено терміни щодо притягнення ухилянтів до адміністративної відповідальності, однак якщо ТЦК подає громадянина у розшук, то діють інші правила. Про це розповів адвокат Андрій Карпенко.

Якщо військовозобов'язаний громадянин порушив мобілізаційне законодавство, то ТЦК має право подати дані до поліції для розшуку та адміністративного затримання такої особи.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Адвокат пояснив, що розшук у таких випадках є безстроковим, тому сама по собі давність чи закінчення певного терміну не призводить до автоматичного видалення з бази розшуку. Тобто поки порушник сам не прийде до ТЦК і не врегулює ситуацію - розшук триватиме.

Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз

Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди

Українців стривожили податком на пенсію: кому доведеться платити

Ухилянтам запустять нове обмеження: тисячі чоловіків підпадуть під покарання

За переказ у 100 гривень – штраф у 34 тисячі: за грошима українців ретельно стежитимуть

Показати ще

Строки стосуються лише притягнення до адміністративної відповідальності. Адвокат пояснює, що територіальний центр комплектування не має права штрафувати за порушення правил військового обліку, якщо з моменту вчинення правопорушення минув один рік.

ТЦК, воєнкоми, мобілізація \ фото Знай.UA

Таким чином, якщо після неявки за повісткою минуло 12 місяців, то по цьому порушенню вже не можуть накласти штраф, однак статус "у розшуку" при цьому не скасовується.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, підстав може бути кілька: юристи розповіли, коли можна не брати повістку.

Також наш портал інформував, ТЦК оштрафував не за пропискою - не поспішайте платити: юристи підказали законні лазівки уникнути покарання.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, можуть забрати до армії, навіть якщо бронь чи ти хворієш: як у ТЦК порушують права українців.