Військовозобов'язані українці, які порушують мобілізаційне законодавство, можуть бути притягнуті як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності.

Як можуть покарати, якщо громадянин отримав направлення на ВЛК, але не пройшов його до кінця, розповіли фахівці на порталі "Юристи.UA".

ВЛК. Фото: скрін youtube

За юридичною консультацією звернувся українець, який майже пройшов ВЛК, але не отримав висновку останнього лікаря. Він поцікавився, що буде, якщо залишить усе як є і не з'явиться до ТЦК.

"Що буде, якщо залишити все на цьому етапі і більше не з'являтися ні в лікарні, ні в ТЦК? Яка відповідальність загрожує? Чи можуть посадити за таке?" - поцікавився військовозобов'язаний.

Популярні новини зараз

Відстрочки не буде: хто скоро опиниться під мобілізацією в Україні

Гороскоп на сьогодні, 10 травня: день, коли інтуїція підводить, а несподіванки чекають за рогом

Українцям дозволили не платити за доставку газу: кому доведеться писати заяву

Не відкладайте: "Нафтогаз" звернувся до клієнтів з важливою вимогою

Показати ще

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Юрист Владислав Дерій відповів, що у такому разі військовозобов'язаний не зможе уникнути відповідальності, проте це порушення не є підставою для позбавлення волі, тож громадянинові загрожує лише штраф.

"Можлива адміністративна відповідальність за статтею 210-1 КУпАП - штраф від 17 тис грн. Кримінальна відповідальність та позбавлення волі за такі дії не передбачені", - пояснив фахівець.

Адвокат Юрій Айвазян додав, що порушника також можуть подати у розшук для примусової доставки до ТЦК та СП.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Не мають права": адвокат вказав на важливий нюанс у повноваженнях ТЦК.

Також наш портал інформував, мобілізація молоді: чи буде зниження мобілізаційного віку – Парламент поставив крапку у питанні.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям масово полетіли штрафи від ТЦК, але платити не поспішають: кількість боржників б'є рекорди.