Якщо ви нещодавно змінили банк або відкрили новий рахунок, терміново перевірте, чи оновили свої дані в ПФУ. Інакше — виплати можуть зависнути. Ми пояснюємо, що треба зробити, щоб не залишитися без пенсії.

Що трапилось і кого це стосується

У ПФУ нагадали про важливу деталь, про яку багато хто забуває. Якщо ви отримуєте пенсію на банківську картку і нещодавно змінили банк або номер рахунку — негайно повідомте про це Пенсійний фонд. Інакше гроші можуть не дійти до вас вчасно.

"Несвоєчасне оновлення банківських реквізитів може призвести до затримок в отриманні пенсійних виплат", — попереджають у ПФУ.

Оформлення пенсії, скріншот: Facebook//ПФУ

Як оновити банківські реквізити правильно

Щоб уникнути затримок і зберегти спокій, потрібно подати заяву про зміну платіжних реквізитів. Зробити це можна кількома способами:

Популярні новини зараз

Показники лічильників не прийматимуть: платити доведеться за іншим принципом

Пенсіонерам виплатять солідні гроші: кому прийде понад 10 тисяч на місяць

Гороскоп на сьогодні 11 травня: розчарування близнюків та напруження скорпіонів

Починається новий період: українцям назвали тариф на світло з 1 червня, скільки заплатимо за кВт

Показати ще

1. Особисто у відділенні ПФУ

Просто приходите у своє відділення Пенсійного фонду, заповнюєте заяву, вказуєте нові реквізити та адресу проживання. Це найпростіший спосіб, якщо ви хочете все зробити особисто.

2. Через інтернет

Можна зайти до особистого кабінету на порталі електронних послуг ПФУ. Там потрібно знайти розділ «Про пенсійне забезпечення», а далі — «Заява про зміну платіжних реквізитів». Це зручно, особливо якщо ви не хочете стояти в чергах.

3. Через банк

Якщо вам складно подати заяву самостійно, зверніться у ваш банк. Уповноважена банківська установа може передати заяву від вашого імені напряму до Пенсійного фонду.

Пенсія — це не просто виплата. Це ваша стабільність і впевненість у завтрашньому дні. Якщо реквізити неактуальні — гроші просто не зможуть надійти. Часто це помічають уже тоді, коли пенсії немає, а черги в ПФУ великі.

Пенсіонери, кадр з відео

На що ще звернути увагу

  • Заяву подають за формою, яка визначена в Додатку 1 до постанови Кабміну № 1596 від 30 серпня 1999 року. Але вам не обов’язково шукати її самостійно — її видадуть у ПФУ або знайдете на порталі.
  • Якщо ви переїхали або змінили банк — не чекайте, оновлюйте дані одразу.
  • Навіть якщо здається, що все працює — краще ще раз перевірити свої реквізити у Пенсійному фонді.

Один непомітний крок — і пенсія не прийшла. Щоб уникнути зайвих проблем і затримок, просто оновіть банківські дані вчасно. Не відкладайте, бо гроші вам потрібні, а система працює лише тоді, коли в неї подають точну інформацію.