В Україні призову на військову службу підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років за умови відсутності підстав для отримання відстрочки чи броні.
Проте трапляються інциденти, коли намагаються мобілізувати громадянина із правом на відстрочку. Що робити в такій ситуації, розповів юрист Дмитро Франчук у коментарі "УНІАН".
Якщо військовозобов'язаний має відстрочку, але постає питання про його мобілізацію, то юрист радить надати представникам ТЦК відповідну довідку.
У випадку, коли чоловік не має при собі відповідного документа, потрібно повідомити про можливість його пред'явлення найближчим часом, наприклад, через родичів. Разом з тим рекомендується зв'язатися з адвокатом або юристом для правової підтримки.
"Ощадбанк" попередив клієнтів: хто втратить доступ до своїх рахунків
Близько 11 тисяч гривень виплатять шести категоріям українців: хто серед претендентів на допомогу
Масово полетять повістки: кого викличуть до ТЦК вже в травні
Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Якщо громадянин вже перебуває у військовій частині, він має право подати письмову заяву до ТЦК через чергового з інформацією про наявність права на відстрочку. Аналогічну заяву може подати юрист чи родич мобілізованої особи. При цьому слід додати копії документів, які підтвердять право на відстрочку.
Дмитро Франчук зазначив, що після цього потрібно оскаржити неправомірну мобілізацію в адміністративному суді. При цьому слід попросити зупинити виконання рішення про заклик до винесення вердикту у справі.
Крім того, слід подати скаргу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Раніше портал Знай повідомляв, ТЦК не зважатиме на інвалідність: кого можуть мобілізувати навіть з фізичними вадами.
Також наш портал інформував, ТЦК оновили склад та перевели 70% працівників на фронт: громадськість не повірила своїм вухам.
Крім того, ми писали, без повістки та запрошення: українців змусять самостійно йти до ТЦК – з'явитися обов'язково.