З 1 червня 2025 року в Польщі набирають чинності нові правила надання фінансової допомоги за програмою 800 Плюс. Відтепер цю виплату отримуватимуть лише ті родини, чиї діти офіційно навчаються в польських школах.

Це означає, що сотні тисяч українських біженців, які обрали дистанційне навчання за українською програмою, можуть втратити право на фінансову підтримку від держави.

Біженці. Фото: скрін youtube

Раніше програма 800 Плюс не ставила вимоги щодо місця навчання дитини — достатньо було легального перебування родини на території Польщі. Допомога надавалась усім дітям до 18 років, незалежно від того, чи вони навчалися очно в польських закладах, чи онлайн в Україні. Тепер же уряд чітко пов’язує виплати з інтеграцією дитини в польську систему освіти.

За даними польського Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики, родини, діти яких не відвідують польську школу очно, будуть виключені з програми. Ці ж вимоги стосуються і програми "Добрий старт", яка передбачає одноразову виплату до початку навчального року.

Популярні новини зараз

Українцям приготували новий тарифний "сюрприз": за що доведеться більше платити з травня

Можуть мобілізувати попри бронь: про що не кажуть роботодавці

На хліб та комуналку: пенсіонерам роздадуть по 5000 гривень, але пощастить небагатьом

Посилення мобілізації: в ТЦК з'являться нові підрозділи для пошуку ухилянтів

Показати ще

Рішення пояснюють необхідністю кращої інтеграції українських дітей у польське суспільство. За словами заступниці міністра освіти Йоанни Мухи, ще на початку 2024 року кількість українських дітей, охоплених програмою, почала зменшуватись – нові критерії вже поступово діяли. І лише за кілька місяців допомоги позбавилися 20 тисяч дітей.

Біженці, фото zakordon.24tv

За статистикою, в першій половині 2024 року близько 250 тисяч українських дітей отримували допомогу 800 Плюс. Тепер велика частина з них має вирішити: або повноцінно інтегруватися в польську освітню систему, або втратити фінансову підтримку.

Подати заяву на продовження виплат у 2025 році можна лише онлайн – через платформи PUE ZUS, портал Emp@tia, мобільний застосунок mZUS або електронний банкінг. Важливо встигнути до 30 квітня, щоби не було перерви у виплатах. Заяви, подані у травні, дозволяють отримати гроші з липня (з компенсацією за червень). Якщо подати документи після 30 червня — допомога нараховуватиметься тільки з місяця подачі.

Нагадаємо, вони не повернуться: чому українські мігранти дивують німців і поляків

Раніше ми розповідали, що замість тимчасового прихистку: українців у Чехії попередили про важливі зміни

Також, тікають не від війни, а за вигодою: у Європі скорочують виплати через наплив "фальшивих" біженців