Молоді українці, які зараз носять військову форму, отримають можливість не лише боронити країну, а й будувати власне майбутнє — без перерви на війну, без втрати освіти. Уряд погодив законопроєкт, який дозволить військовим віком від 18 до 25 років навчатися у вишах і коледжах без відриву від служби.

Про це 29 квітня повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Законопроєктом передбачається внесення змін до п’яти законів України, серед яких: «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про освіту», «Про вищу освіту» та «Про фахову передвищу освіту».

Молодь в ЗСУ, скрін з YouTube

Ці зміни стосуються саме молодих військовослужбовців, які підписали контракт або були мобілізовані на особливий період. Відтепер їм дозволяється продовжувати чи розпочинати навчання у закладах освіти — і при цьому залишатися на службі.

Що гарантує новий законопроєкт? Найперше — збереження місця у навчальному закладі. Якщо юнак чи дівчина пішли служити під час навчання, їх не виключать. Навпаки, їм забезпечать право продовжити освіту, як тільки це стане можливим. Також зберігається право на стипендію, навіть попри службу.

Популярні новини зараз

Правила служби в ТЦК змінюють: хто тепер виписуватиме повістки

140 тисяч штрафу за газ: українців почали карати за порушення, які раніше "сходили з рук"

Пенсіонерів заженуть у суворі рамки: три роки і не більше

Пенсіонерам дали 10 днів: інакше штраф та позбавлення виплат

Показати ще

українські військові ЗСУ

Додатково передбачено, що військові зможуть взяти відпустку для складання іспитів, проходження сесії чи інших форм контролю. Це важливо для тих, хто навчається дистанційно чи на заочній формі.

Закон охоплює обидва рівні освіти — як вищу, так і фахову передвищу (коледжі, технікуми). Тобто, навіть після школи хлопець може піти на службу, а паралельно здобувати професію фельдшера, інженера, програміста чи будь-яку іншу.

Нагадаємо, ТЦК відкрили доступ до особистих даних українців: тепер знатимуть більше, ніж ваші рідні та знайомі

Раніше ми розповідали, що навіть якщо у розшуку, можна стати ВПО: але є нюанс

Також, анулювання бронювання: юрист пояснив, коли і як можна оскаржити