Частина українців залишилася за кордоном, сподіваючись "перечекати" мобілізацію.
Проте повернутись тепер — не лише питання совісті, а й законодавства, пише юрист Богдан Пересада.
За словами адвоката Богдана Пересади, під час воєнного стану чоловіки, які не мають звільнення від мобілізації, можуть виїхати лише з дозволу ТЦК, військових чи медичних установ, а також під час гуманітарних місій.
Перебування за кордоном дозволене максимум 30 календарних днів. Якщо цей термін перевищено, дозвіл анулюється. Втім, жодного офіційного покарання за порушення наразі не передбачено, адже постанова Кабміну не є законом.
Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу
На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки
Українцям роздадуть майже по 11 тисяч гривень: хто у списках на виплати
Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Однак є ризик, що таке затягування можуть спробувати прирівняти до ухилення від служби. Хоча поки це скоріше гіпотетично.
Варто розуміти, що ТЦК виконують свою роботу, і якби не війна, жодних повісток би не існувало. І тепер ми змушені захищатися, бо саме росія та росіяни — єдині винуватці та вороги нашої держави.
Росіяни не сприймають нас як рівних — на тимчасово окупованих територіях влаштовують примусову мобілізацію, де відмова може коштувати життя.
Ми вже проходили подібне - після Першої світової Україна розпустила армію, а росія скористалася цим і організувала Голодомор. Якщо зараз відступимо — історія повториться.
Наші військові гинуть за нас і наших дітей. Тому важливо не стояти осторонь - підтримуйте армію, допомагайте, донатьте. Тільки разом ми здатні знищити ворога й захистити свою землю.
Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".
Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.
Нагадамо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.