В Україні триває дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Чоловіків віком від 18 до 60 років можуть призвати на службу. Українців після 50 років також мобілізують, проте є певні особливості.

Зокрема, чоловіків 50+ можуть залучати до робіт у тилу. Про це розповів юрист адвокатського об'єднання "Глоба та Глоба" Сергій Ланкін.

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Що треба знати про мобілізацію чоловіків після 50 років

В Україні мобілізація чоловіків після 50 років відбувається на загальних умовах, адже мобілізаційний вік встановлено до 60 років. Однак у мобілізації осіб такого віку є деякі особливості.

По-перше, чоловіків після 50 років, як правило, не залучають до служби у бойових підрозділах і не відправляють на передову. Зазвичай осіб такого віку залучають до роботи на тилових посадах. Це обумовлено загальним станом здоров'я, адже у такому віці люди вже мають низку захворювань чи травм, які роблять українців придатними до служби у частинах забезпечення, ТЦК та СП, військових навчальних закладів та підрозділів логістики.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні

Підхід до мобілізації змінився: як вичисляють ухилянтів

Пенсіонерів поженуть на роботу: держава готує заходи

Українцям оновили пенсійні виплати: хто отримає на пару сотень більше

Показати ще

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

По-друге, зазвичай, що чоловіків після 55 років взагалі намагаються не призивати. За словами юриста, зараз контракти підписують на 3 роки, а потім потенційний контрактник може відразу списатися, як йому виповниться 60 років.

"Мені на практиці відомі випадки, що ТЦК і СП не розглядають активно чоловіків у віці 57-58 років, тому що в цілому їх мобілізація не принесе якихось ефективних результатів, і вони близькі до граничного віку і зможуть звільнитися зі служби на цій підставі або за станом здоров'я, як це часто буває".

Тому юрист пояснює, що чоловіків після 50 років не відправляють на передову. Якщо такі особи підписують контракт, то вони можуть обрати посаду, якщо ж мобілізували – спочатку відправляють до навчального центру, а згодом визначають спеціалізацію.

Нагадаємо, військовий заявив, що йому "не шкода цивільних" після трагедії у Кривому Розі: "Якщо батьки ухилісти – ні".

Раніше повідомлялося, штрафи та ануляція відстрочок: що робити, якщо ТЦК перевищує повноваження.

Також, керівник ТЦК запевнив, що не пустить сина в армію: "Просто клали людей бездумно".