Коли військовозобов'язаний потрапляє в розшук ТЦК, то втрачає частину прав, наприклад, не може бути заброньований від мобілізації. Крім того, поліція має право затримати такого громадянина та примусово доставити до ТЦК.
Чи можна безпечно знятись з розшуку, не ризикуючи одразу отримати "бойову" повістку, розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".
Якщо громадянин дізнався, що перебуває у розшуку, то насамперед необхідно встановити причину.
"По-перше, потрібно спочатку зрозуміти на якій підставі Вас подали у розшук, тобто, які саме правила військового обліку Ви порушили. Це також можна зробити шляхом звернення до ТЦК", - пояснив Юрій Айвазян.
Правила відстрочки перекроять наново: кого ТЦК вже "взяли на олівець"
Українцям оновили пенсійні виплати: хто отримає на пару сотень більше
Пенсіонерам виплатять додаткові гроші від держави: які умови та сума
Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Адвокат зазначив, що якщо військовозобов'язаний не має права на відстрочку, то безпечно знятись з розшуку буде складно. Це пояснюється тим, що потрібна особиста присутність у територіальному центрі комплектування, адже саме він відкликає таку заяву з поліції.
Втім, в окремих випадках можна домогтися виключення з розшуку дистанційно - через суд.
"Проте, якщо подання Вас у розшук було безпідставним, то можна намагатися вирішити це питання дистанційно подаючи запити, скарги, а, можливо, і звертатися до суду", - зазначив правозахисник.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, інвалідність не врятує від претензій ТЦК: обмежено придатних намагаються мобілізувати.
Також наш портал інформував, штраф за неявку до ТЦК та відмову від ВЛК можна скасувати: українцям сказали, як не платити гроші.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям масово полетіли штрафи від ТЦК, але платити не поспішають: кількість боржників б'є рекорди.