Українці в ЄС можуть втратити тимчасовий захист після перемир’я.

Поки війна триває, Директива Євросоюзу дозволяє біженцям легально жити, працювати й отримувати послуги в країнах ЄС. Та вже зараз чиновники готуються до моменту, коли війна закінчиться, пише "Euractiv".

Нині близько 4,3 мільйона українців знайшли прихисток у Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччині. Але після припинення бойових дій країни ЄС можуть обрати - продовжити підтримку, інтегрувати людей або ж поступово схиляти до повернення додому. Хоча тимчасовий захист офіційно продовжено до березня 2026 року, Єврокомісія вже розглядає інші варіанти — перехід до національного статусу, допомогу при поверненні чи нові обмеження.

Українські біженці. Фото: Кореспондент

Чехія, Німеччина та Єврокомісія працюють над спільною відповіддю, але рішення буде ухвалено лише зі згоди всіх країн-членів ЄС. Деякі держави діють на випередження. Польща планує надати 3-річний статус тимчасового проживання для тих, хто перебуває в країні понад рік. У Чехії українці, які мають роботу, прожили понад два роки і чиї діти ходять до школи, можуть отримати 5-річний дозвіл.

Популярні новини зараз

"Я не ламав і не тягнув у бус": як військові переконують ухилянтів мобілізуватися

Непридатних до служби можуть несподівано "вилікувати": українцям масово переписують діагнози

Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить

Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ

Показати ще

Школярі на уроці

Утім, Чехія вже заявила, що нових тимчасових дозволів не буде, як тільки закінчиться війна. Аналогічні рішення готують Австрія, Італія, Естонія, Латвія. У Німеччині чекають на новий уряд, щоб вирішити, що робити далі.

Українські біженці / фото: Х

На жаль, у всьому цьому винна росія. Вона розпочала війну ще у 2014 році, коли Україна лише почала відновлюватися після розпаду СРСР. Замість розвитку країна змушена витрачати ресурси на захист. І поки росіяни намагаються знищити нас, мільйони українців змушені шукати порятунку за кордоном.

Раніше ми повідомляли, компенсують витрати на житло: як українцям у Польщі отримати нову допомогу?

Українцям платитимуть за повернення з-за кордону – як заохочуватимуть - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, платитимуть тепер тільки за роботу: Німеччина може урізати соцвиплати і залишити без шматка хліба.