У 2025 році частина українських пенсіонерів може залишитися без надбавок, які раніше отримували як постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС. Причина – зміни у законодавстві, ухвалені Кабінетом Міністрів України. Відповідну постанову №263 уряд затвердив 7 березня 2025 року, переглянувши порядок виплат для чорнобильців.

Головне нововведення стосується перегляду умов нарахування надбавок для осіб, які мешкали в зонах безумовного або гарантованого відселення. Тепер для підтвердження права на доплату необхідно офіційне підтвердження місця проживання в таких зонах на 26 квітня 1986 року або до 1 січня 1993 року. Якщо таких даних не знайдуть у державних реєстрах або базах міграційної служби – надбавка не призначається.

Оформлення пенсії, фото: Facebook

Попри те, що уряд відновив виплати з 1 січня 2025 року, сума надбавки обмежена 2361 гривнею. Окрім того, більшість пенсіонерів, які раніше отримували ці кошти за рішенням суду, тепер втратили це право. Тобто судові постанови, які раніше дозволяли отримувати більші суми, більше не діють.

Щоб відновити надбавку, пенсіонеру слід звернутися до органу реєстрації з пакетом документів. Серед них: паспорт старого зразка (книжечка) та будинкова книга. Дані можна також оновити через ЦНАП. Після перевірки інформації Пенсійний фонд має право нарахувати доплату з початку року, тобто з 1 січня 2025-го.

Популярні новини зараз

Школярам зменшать час на відпочинок: чому літні канікули почнуться пізніше ніж зазвичай

Українцям оновили пенсійні виплати: хто отримає на пару сотень більше

Пенсіонерам виплатять додаткові гроші від держави: які умови та сума

Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить

Показати ще

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Для багатьох це стало неприємною несподіванкою. Люди, які роками мали статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи, раптом дізнаються, що через відсутність запису в базі або втрату документів можуть залишитися без допомоги. У реальному вимірі це означає втрату понад 2000 гривень щомісяця – суттєвої суми для людей поважного віку.

Експерти наголошують: зараз надзвичайно важливо перевірити власні дані та, за потреби, оновити інформацію, аби не залишитися без коштів. У випадку відмови Пенсійного фонду рекомендується подавати письмову заяву і вимагати письмову відповідь, яку згодом можна оскаржити у суді.

Нагадаємо, солідна пенсія з мінімальним стажем: чи можна "обхитрити" систему

Раніше ми розповідали, що не дадуть ні пенсію, ні субсидію: пенсіонерам знову ускладнили життя - що вимагають

Також, не сподівайтесь на перерахунок: пенсіонерів залишать без доплат