За останні роки в Україні суттєво зросли тарифи на більшість житлово-комунальних послуг. Водночас спостерігається стрімке прискорення інфляції, що робить населення ще біднішим. Про це йдеться у матеріалі видання "На пенсії".

За період з вересня 2023 року до вересня 2024 року загальне підвищення тарифів на комуналку становило 18,7%. Однак зростання торкнулося не всіх послуг через мораторій.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Так, найсерйознішим викликом для гаманців українців останнім часом стало підвищення тарифу на електроенергію. Здорожчання становило 63,6%.

На тлі тарифу світ інші послуги подорожчали не так відчутно. Наприклад, за даними Держстату, за вивезення побутових відходів українці платять на 5,1% більше, а за керування багатоквартирними будинками – на 9,8%. Водночас утримання та ремонт житла подорожчало на 4,4%.

Популярні новини зараз

Штраф, позбавлення прав та в’язниця: які слова заборонено говорити поліції

ТЦК засипає штрафами: юрист розвіяв міфи про порушення військового обліку

Молодь масово кидає роботу заради "мікро-пенсії" - що означає новий тренд

Українцям з бронюванням почали вручати повістки: чи можуть забрати ТЦК – пояснення юриста

Показати ще

Комуналка. Фото: скрін youtube

Завдяки мораторію, який почав діяти з літа 2022 року, частина тарифів на комунальні послуги лишилася незмінною. За газ населення платить по 7,96 гривні за кубометр, тоді як ринкові ціни вже перевищують 20 гривень за куб. Також утримують тарифи на опалення та гарячу воду.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, наслідки відчують усі українці: у Раді заговорили про перегляд тарифів на електроенергію.

Також наш портал інформував, за борги не штрафуватимуть, а дадуть грошей: українцям компенсують заборгованість за комунальні послуги.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, потрібно уважно читати дрібний шрифт: чому киянам "непомітно" підвищили комуналку вдвічі.