З 1 квітня обмеження Національного банку на перекази з картки на картку більше не діятимуть.
Проте це не означає, що ліміти повністю скасують — тепер цим займаються самі банки. Ще восени 2024 року НБУ встановив тимчасовий ліміт на P2P-перекази — до 150 тисяч грн на місяць. Але дія цієї норми закінчується, і продовжувати її Нацбанк не планує, йдеться у повідомленні Нацбанку.
Натомість фінансові установи дотримуються Меморандуму, підписаного в грудні. У ньому визначено нову систему обмежень. Основна відмінність — ліміти залежать не від НБУ, а від рівня ризику, який банк присвоює конкретному клієнту. Якщо доходи підтверджені, як у зарплатних клієнтів чи волонтерів, перекази не обмежуватимуться. Проблеми почнуться, якщо джерело коштів незрозуміле або відсутнє.
Для людей з "високим" рівнем ризику встановлено місячний ліміт до 50 тисяч грн. Для клієнтів з "середнім" чи "низьким" ризиком з 1 лютого 2025 року діє ліміт до 150 тисяч грн, а вже з 1 червня — сума зменшиться до 100 тисяч грн.
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші
Пенсійну картку заблокують: що не варто робити пенсіонеру
Також банки почали контролювати і перекази за системою IBAN. Це пов'язано з тим, що користувачі, намагаючись обійти обмеження на P2P, просто переключились на інші способи переказів.
Рішення передати контроль над лімітами банкам вважають доцільним. Адже прозорість і безпека транзакцій — це спільна справа, яка не має залежати лише від регулятора.
Раніше ми повідомляли, податки вищі, банківський контроль жорсткіший: що Україна пообіцяла МВФ?
Банки змінюють правила переказів з картки на картку: які дані тепер "засвітять" - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, "Ощадбанк" звинувачують у крадіжці грошей померлих: українці обурені списаннями.