Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Важливо розібратися, кому із пенсіонерів в Україні не підвищили пенсійні виплати після індексації та з чим це пов'язано.
Про це в деталях розповів експерт із пенсійних питань Сергій Коробкін у новому відео на YouTube.
На засіданні Кабміну 25 березня прем'єр-міністр Денис Шмігаль прозвітував, що уряд виконав свої зобов'язання, проіндексувавши в березні пенсійні виплати, які збільшилися на 11,5% для більш ніж 10 мільйонів українців. І середня пенсія зросла до 6345 гривень.
Але ж ми з вами знаємо, що на 11,5% збільшується не вся пенсія, а лише її основний розмір. Тобто далеко не всі одержали рівно 11,5%. Навіть якщо взяти озвучену прем’єром інформацію, то бачимо, що середня пенсія зросла на 9,6%. Тобто на 2% менше, ніж анонсувалося.
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки
Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Втім, є ті, хто не те щоб не отримав підвищення 11,5% або 9,6%, а взагалі залишився без збільшення. Зокрема, це частина пенсіонерів, яким пенсію було призначено у 2020 році.
Наразі в уряді хотіли виправитися та додатково проіндексували пенсії, призначені у 2021-2024 роках (хоча і на менший відсоток, ніж решта пенсій). Наскільки таке рішення було вдалим – це питання. А ось пенсіонерів у 2020 році забули.
Вважали, що їхні пенсії вже буде індексовано на достатній рівень, як і пенсії, призначені ще раніше. Але в деяких випадках виявилося, що старі індексаційні надбавки по 100 гривень прибрали, а нова індексація перекрити це не встигла.
Якщо читати коментарі, то з них стало відомо, що декому взагалі не додали жодної копійки. Тут можу лише порадити звернутися до Пенсійного фонду з питанням доплати хоча б тих самих обіцяних 100 гривень, що є мінімальним розміром підвищення.
Минулого року такі доплати деяким заднім числом робили у квітні. Або ж індивідуально позиватися до суду, бо у січні Верховний Суд визнав, що пенсії, призначені останніми роками, індексувалися недостатньо.
Загалом, багато хто отримав підвищення цілком відчутне. Хтось до своїх маленьких пенсій отримав невеликі надбавки, а хтось не отримав взагалі нічого. Тобто, механізм індексації продовжує залишатися недосконалим, хоча вона й здійснюється.
Зауважу, що на виплату пенсій у березні витрачено вже 67 млрд грн, що на 5 млрд більше, ніж у лютому. Це шалені гроші і в мирний час, що вже говорити про воєнний стан. Але, на жаль, і такі суми не можуть гарантувати гідну пенсію всім 10 млн. пенсіонерів.
Нагадаємо, пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше.
Раніше повідомлялося, з такими цінами і свята не захочеться: скільки коштуватиме великодній кошик у 2025 році.
Також, пенсіонерам можуть виплачувати 11 000 гривень: які умови потрібно виконати.