Військовозобов'язані українці можуть отримати штраф, навіть якщо оформлено відстрочку від мобілізації. Чому це може статися, розповіла адвокатка Дар'я Тарасенко в ефірі "Українського радіо".
Правозахисниця зазначила, що часом військовозобов'язані помилково вважають, що до них не буде питань, коли у Реєстрі є відстрочка. Однак у ряді випадків територіальний центр комплектування може ініціювати уточнення деяких даних таких громадян. Це передбачає відправлення повістки.
Якщо громадянин проігнорує виклик у ТЦК, то навіть за наявності актуальної відстрочки йому можуть виписати від 17 до 25,5 тисяч гривень штрафу. Цю суму доведеться сплатити протягом 15 днів, щоб уникнути блокування банківських рахунків та інших проблем.
"Навіть у тих, хто має відстрочку, можуть у певних випадках вимагати уточнення даних. Отже, їм може прийти повістка, і неявка за цією повісткою може мати наслідком штраф", - попереджає адвокатка.
Заброньованим почнуть розсилати повістки: хто втратить захист від мобілізації за лічені дні - перелік
Заборони Великодня-2025: як не порушити святість свята 20 квітня
Гороскоп на сьогодні, 20 квітня: неділя викликів і рішучості – кому посміхнеться удача, а кого чекають неприємні сюрпризи
В українців "відіжмуть" землю, а ви і не знатимете – як убезпечити майно
Дар'я Тарасенко заявила, що військовозобов'язаним варто регулярно перевіряти поштову скриньку та приходити за отриманою повісткою, навіть якщо є відстрочка чи бронювання від мобілізації.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК встановили розцінки для ухилянтів: нардеп розповів, за скільки можна уникнути мобілізації.
Також наш портал інформував, затримають та відвезуть до ТЦК: через що в осіб із відстрочкою можуть бути неприємності.
Крім того, ми писали, хронічні хвороби врятують від мобілізації: оновили перелік діагнозів, з якими не приймуть до армії.