В Україні за час незалежності так і не вдалося досягти стабільного розвитку тепличного виробництва овочів, і саме це спричиняє значні сезонні коливання цін на овочеву продукцію.

За словами експертки з аграрної сфери Лариси Гук, в країні немає розвиненого та динамічного виробництва овочів закритого ґрунту, що дозволило б повністю забезпечити внутрішній попит. Тому українці змушені імпортувати овочі з інших країн, як-от картоплю з Єгипту, капусту з Греції, томати з Туреччини чи Іспанії.

Ціни на овочі, скріншот: YouTube

Ціни на овочі залишаються вразливими через відсутність внутрішнього виробництва. Лариса Гук зазначає, що в Україні немає потужного тепличного господарства, здатного забезпечити стабільну пропозицію на внутрішньому ринку. Через це коливання цін на овочі в Україні можуть сильно змінюватися в залежності від сезону та постачань з-за кордону. Водночас, ринок молочної продукції також переживає кризу через різницю в цінах між молокозаводами та фермерами.

Молочка, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз

Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи

Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила

"Навіщо вчитись, якщо завтра мобілізують": молодь масово ігнорує вступ до вишів

Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+

Показати ще

Високі ціни на молочну продукцію також є наслідком внутрішніх проблем, зазначає Гук. Виробники молока стикнулися з підвищенням вартості сировини, яке виникло через відсутність стабільного ринку для молочної продукції. Зокрема, минулого року молокозаводи почали скуповувати сировину для виробництва масла на експорт, що і призвело до стрімкого зростання цін на молоко в Україні.

Нагадаємо, ситно поїсти – надто дорого: супермаркети підвищили ціни на популярні види м'яса

Раніше ми розповідали про рекордне подорожчання вершкового масла: чи зростатиме ціна та коли чекати покращення

Також, нові ціни на популярну молочку: що подорожчало, а що стало більш доступним