Попри рішення Верховної Ради скасувати сезонне переведення годинників, українцям у 2025 році знову доведеться змінювати час.
Чому так сталося, коли переводити годинник і чи можливі зміни в майбутньому – розповідаємо у нашому матеріалі.
Чому Україна досі переходить на літній час?
У 2024 році Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4201, який передбачав відмову від сезонного переведення годинників. Документ встановлював єдиний зимовий час (GMT+2) протягом усього року. Таким чином, осінній перехід мав би стати останнім в історії України.
Однак для набуття чинності закону необхідний підпис президента. І хоча термін для накладення вето минув, Володимир Зеленський поки що не підписав документ. Це означає, що юридично він не набрав сили, а отже, перехід на літній час 2025 року відбудеться за звичним графіком.
Кодони не 1991-й, а 2022: мольфар розповів про те, які українські землі залишаться в окупації ще роками
Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч
Поспішайте, доки є час: ТЦК почнуть масово штрафувати українців – за що і на скільки
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів
Коли переводити годинники в 2025 році?
Як і раніше, Україна переходить на літній час в останню неділю березня. У 2025 році ця дата припадає на 30 березня. О 3:00 ночі стрілки годинника слід перевести на годину вперед – тобто, доведеться спати на годину менше.
На сучасних смартфонах та гаджетах зміни відбудуться автоматично. А ось механічні годинники та старі телефони доведеться налаштовувати вручну. У розкладах транспорту час буде вказаний з урахуванням переведення.
Чи можливе скасування літнього часу в майбутньому?
Остаточне рішення щодо скасування сезонного переведення часу залишається відкритим. Якщо президент все ж підпише законопроєкт, то осінній перехід на зимовий час 2025 року може стати останнім для України.
Нагадаємо, що ціни на улюблений овоч українців дивують: чому зараз саме час бігти та закуповуватися.
Раніше ми повідомляли, що українці втрачають пенсії через бюрократію: що робити, якщо не вистачає стажу.