Якщо в чоловіка, який підлягає військовому обов'язку, виявлені психічні розлади, військово-лікарська комісія не братиме до уваги довідки, видані приватними клініками. Про це повідомляється на сайті "Юристи.UA".

ВЛК. Фото: скрін youtube

За юридичною консультацією звернувся чоловік, у якого діагностували розлад адаптації, що супроводжується тривожним синдромом. Він запитав, чи будуть враховуватися довідки з приватних медичних закладів під час проходження військово-лікарської комісії.

"ВЛК не бере до уваги висновки приватних спеціалістів або результати онлайн-консультацій з питань психічних захворювань", - зазначив у своїй відповіді адвокат Юрій Айвазян.

При цьому юрист пояснив, що лікарі, які входять до складу військово-лікарської комісії, не мають повноважень самостійно визначати ступінь придатності громадянина до служби в армії за наявності психічних відхилень.

Популярні новини зараз

Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи

В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів

Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях

Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки

Показати ще

"Таку людину повинні направити на обстеження до психоневрологічного диспансеру", - наголосив Айвазян.

Як зазначив правозахисник, лише після отримання офіційного висновку медиків із цього закладу можна буде остаточно вирішити, чи підлягає чоловік мобілізації.

ТЦК. Фото: скрін youtube

З 2025 року, з урахуванням змін, військовозобов'язані можуть мати лише два варіанти статусу - "придатний" і "непридатний". Для ситуацій, які потребують додаткових обстежень, лікування або консультацій вузькопрофільних лікарів, вводиться статус "тимчасово непридатний".

Для категорій громадян, які за станом здоров'я не можуть брати участь у бойових діях, але їхнє самопочуття дозволяє виконувати легкі завдання в тилу, вводиться статус - "придатний до військової служби у військових частинах забезпечення".