Військовозобов'язаний громадянин має право відмовитися від отримання повістки, проте це спричинить певні негативні наслідки. Які дії можуть бути з боку представників ТЦК, розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".
Якщо військовозобов'язаний не захоче отримувати повістку, потягне за собою певні дії з боку військовослужбовців ТЦК та СП.
"У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину", - пояснив адвокат.
Вся інформація піде у ТЦК: дані чоловіків відправлять автоматично
Українців надурили на мільйони: чому тарифи на воду вийшли по завищеним цінам
Щомісячні надбавки до пенсії: хто зможе отримати додаткові 3 тисяч гривень
Не чекайте, поки картку заблокують: що терміново вимагає ПриватБанк від українців
Далі цей документ передається керівнику ТЦК для реєстрації та вжиття заходів щодо притягнення громадянина до адміністративної відповідальності.
Таким чином, військовозобов'язаний, який відмовився від отримання повістки, буде оштрафований на суму від 17 до 25,5 тисяч гривень. Штраф може бути подвоєний, якщо суму не буде сплачено добровільно протягом 15 днів.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, закінчення мобілізації не буде, українців закликали готуватися: "Ми з цим житимемо ще багато років".
Також наш портал інформував, чи можна оскаржити штраф, якщо військовозобов'язаний не з'явився до ТЦК на порядку денному: адвокат радить готувати 600 грн.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв "бусифікація" на законних підставах: адвокат назвав 5 причин, з яких ТЦК може примусово мобілізувати.