В Україні триває загальна мобілізація, і тепер до цього процесу активніше залучатимуть поліцію та місцеву владу. Про це заявив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк, пояснивши, що територіальні центри комплектування не є єдиними відповідальними за мобілізаційні заходи.
За його словами, українське суспільство сконцентроване на негативі, зокрема на темі так званої "бусифікації" та діяльності ТЦК. Водночас важливо розуміти, що мобілізація – це не лише їхнє завдання. Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" чітко визначає, що значна частина обов’язків покладена саме на органи місцевої влади та поліцію.
Якщо військовозобов’язані не з’являються до ТЦК, то саме поліція та місцева влада мають забезпечити їхню доставку. Для цього вони отримали відповідні повноваження. У той же час Гаврилюк наголосив, що працівники ТЦК не займаються пошуком ухилянтів. Їхнє завдання – вести облік та відбір громадян для поповнення лав ЗСУ.
Чиновник підкреслив, що без мобілізації Україна ризикує втратити свою обороноздатність. Адже навіть сучасні роботизовані системи та безпілотники керуються людьми, а тому на фронті потрібні військові, які зможуть продовжувати боротьбу.
"Навіщо вчитись, якщо завтра мобілізують": молодь масово ігнорує вступ до вишів
Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні
Таким чином, тепер поліція відіграватиме ще активнішу роль у мобілізаційних заходах. Це може суттєво змінити звичний процес виклику військовозобов’язаних, адже окрім ТЦК, до цього безпосередньо залучатимуть правоохоронців.
Нагадаємо, бусики ТЦК обладнали РЕБами: нардеп розповів, як працюють з ухилянтами
Раніше ми розповідали, що ТЦК готують масштабну реформу: що зміниться для призову