В Україні триває загальна мобілізація, і тепер до цього процесу активніше залучатимуть поліцію та місцеву владу. Про це заявив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк, пояснивши, що територіальні центри комплектування не є єдиними відповідальними за мобілізаційні заходи.

За його словами, українське суспільство сконцентроване на негативі, зокрема на темі так званої "бусифікації" та діяльності ТЦК. Водночас важливо розуміти, що мобілізація – це не лише їхнє завдання. Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" чітко визначає, що значна частина обов’язків покладена саме на органи місцевої влади та поліцію.

ТЦК та поліція. Фото: скрін youtube

Якщо військовозобов’язані не з’являються до ТЦК, то саме поліція та місцева влада мають забезпечити їхню доставку. Для цього вони отримали відповідні повноваження. У той же час Гаврилюк наголосив, що працівники ТЦК не займаються пошуком ухилянтів. Їхнє завдання – вести облік та відбір громадян для поповнення лав ЗСУ.

Чиновник підкреслив, що без мобілізації Україна ризикує втратити свою обороноздатність. Адже навіть сучасні роботизовані системи та безпілотники керуються людьми, а тому на фронті потрібні військові, які зможуть продовжувати боротьбу.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам уріжуть виплати: хто в зоні ризику

ТЦК прописали нові правила: як мають спілкуватися воєнкоми

Гучна заява про розшук ухилянтів: ТЦК окреслили обов'язки

Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше

Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube

Таким чином, тепер поліція відіграватиме ще активнішу роль у мобілізаційних заходах. Це може суттєво змінити звичний процес виклику військовозобов’язаних, адже окрім ТЦК, до цього безпосередньо залучатимуть правоохоронців.

Нагадаємо, бусики ТЦК обладнали РЕБами: нардеп розповів, як працюють з ухилянтами

Раніше ми розповідали, що ТЦК готують масштабну реформу: що зміниться для призову

Також, демобілізація через суд: українські військові активно використовують нову "схему", що з цього виходить