У 2025 році вимоги до документів для продажу майна не змінилися кардинально, але є кілька важливих нюансів, які можуть вплинути на успішність угоди. І якщо ви не хочете зіткнутися з проблемами або навіть з шахраями, вам слід бути особливо уважними до кожної деталі.
Перш за все, важливо мати документ, який підтверджує ваше право на квартиру. Якщо ви стали власником квартири до 2013 року, це може бути свідоцтво про право власності. Якщо після цієї дати, то потрібен витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Без цього документа продаж квартири — лише теоретична можливість.
Вам також потрібно подбати про паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Без них ви не зможете провести угоду. Паспорт потрібен для ідентифікації, а ІПН підтверджує ваш податковий статус.
Якщо ваша квартира піддавалася переплануванню чи реконструкції, обов'язково потрібно мати технічний паспорт. Якщо технічний паспорт не був оформлений раніше, вам доведеться пройти процедуру оформлення. Та не варто забувати, що продаж нерухомості без цього документу може бути заблокований.
Обвинувачуваний у держзраді Порошенко руками дружини намагається врятувати свої фірми та елітну нерухомість, - ЗМІ
Жодної субсидії без довідки від "Нафтогазу": за чим українцям треба бігти якнайшвидше
Lifecell запустив новий тариф з безлімітом та іншими "плюшками": скільки коштує
Березнева індексація їх не торкнеться: хто із пенсіонерів залишиться без підвищення
Також не завадить мати витяг з реєстру обтяжень. Цей документ потрібен для перевірки наявності будь-яких обтяжень (застава, іпотека тощо) на квартиру. Якщо квартира закладена в банк чи на неї накладено арешт, продаж буде неможливим, поки обтяження не буде знято.
Якщо ви хочете, щоб покупець не здивувався численними боргами, переконайтеся, що у вас є довідки про відсутність заборгованості за комунальні послуги. Вони повинні підтверджувати, що за газ, воду, електрику та опалення не накопичено боргів.
В разі, якщо квартира є спільною власністю (наприклад, з чоловіком чи дружиною) або в ній є малолітні чи неповнолітні власники, вам знадобляться дозволи органів опіки та згода всіх співвласників. Інакше угода просто не відбудеться.
Якщо один із власників не може бути присутнім під час угоди, буде потрібна нотариально засвідчена згода від нього на продаж квартири. Це важливий момент, щоб уникнути конфліктів у майбутньому.
Якщо квартира перебувала в заставі, обов'язково повинні бути документи, що підтверджують повну сплату кредиту та зняття застави. Без цього покупець може зіткнутися з проблемами, якщо банк не зніме обтяження.
Якщо ваша квартира перебуває в судовому процесі або є судові обтяження, на продаж потрібно отримати відповідні документи, що підтверджують відсутність цих обтяжень. Інакше угода не буде здійснена.
Нагадаємо, житло в Україні стрімко дорожчає: чому ростуть ціни
Раніше ми розповідали, що військовий збір зріс до 5%: по кому найбільше вдарить податок
Також, більше не всім: кого залишать без компенсацій за ВПО