Тарифи на комунальні послуги, у тому числі на воду, викликають багато занепокоєння, оскільки через війну та економічну нестабільність багато українців ледве зводять кінці з кінцями. Чи можуть водоканали збільшити вартість послуг у лютому, йдеться у матеріалі "Еспресо".
Встановленням тарифів на водопостачання займається Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Водночас розрахунок тарифу проводиться окремо кожним водоканалом, тому споживачі в різних населених пунктах платять за різними цінами.
В окремих населених пунктах України вартість водопостачання та водовідведення вже зросла або може зрости у лютому. Місцева влада, за винятком великих міст, має повноваження самостійно регулювати тарифи на цей вид комунальної послуги.
Споживачам варто уважно стежити за повідомленнями своїх постачальників послуг, щоб своєчасно дізнатися про коригування тарифів, якщо його буде заплановано.
Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця
Серпень принесе додаткові гроші: кого з пенсіонерів порадують доплатами
Не пенсія, а знущання: хто з українців приречений на копійчані виплати від держави
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Нацкомісія має намір зберегти тарифи на воду для населення на кілька найближчих місяців. Отже, для більшості міст ціни залишаться колишньому рівні.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, квитанції за комуналку варто зберігати: як це може вберегти гаманець.
Також наш портал інформував, у кращому разі на 20%, у найгіршому – на 70%: тарифи на комуналку можуть піти на зліт.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям із централізованим опаленням приготувати гаманці: розмір абонплати виріс у розпал зими.