Заброньовані працівники критично важливих підприємств мають відстрочку від мобілізації. Однак у деяких випадках цю категорію громадян можуть призвати на службу. Про це розповів юрист практики військового права Михайло Лобунько у коментарі для "РБК-Україна".

Законодавство передбачає, що заброньовані працівники не підлягають мобілізації, але можливі деякі винятки, часом вони пов'язані з неналежним чином оформленими документами.

ТЦК. Фото: скрін youtube

"Заброньовані підприємством працівники, очевидно, мають відстрочку від мобілізації. Але навіть в цьому, здавалось би, простому питанні є винятки", - зазначив юрист.

Так, мобілізувати заброньованого можуть, якщо:

Популярні новини зараз

Дадуть по 7500 грн на кожного малюка: родинам з дітьми почали виплачувати нову грошову допомогу

Після масової втечі абонентів, Київстар вирішив задобрити тарифами: що пропонують

Пенсіонерам кинуть подачку, якої не вистачить і на один похід у магазин: кому і скільки виплатять

Багато про це навіть не знали: українцям виплачують гроші на побутові потреби - як отримати

Показати ще
  • змінився статус – якщо працівник втрачає свій заброньований статус, його можуть призвати на службу;
  • бронювання не за процедурою - якщо буде виявлено, що людину забронювали з порушенням процесу, то "броню" анулюють і людина підлягатиме мобілізації.

Мобілізація, скріншот: Youtube

Михайло Лобунько наголосив, що у таких випадках заброньовані працівники мають право звернутись до суду, щоб оскаржити рішення про зняття бронювання. Однак у цій справі важливою є наявність документальних підтверджень.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, нові правила мобілізації: штрафуватимуть навіть тих, хто має інвалідність.

Також наш портал інформував, ТЦК не вірять у поширені скарги: мобілізовані можуть вирішити питання, отримують допомогу та зв'язок із рідними.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, неявка до ТЦК та порушення військового обліку: у яких випадках можна уникнути штрафу.