Міністерство соціальної політики України анонсувало масштабну реформу системи соціального страхування. Серед ключових змін – новий підхід до визначення інвалідності та виплат.
Однак за обіцянками про підтримку ветеранів і збереження виплат криється чимало деталей, які можуть суттєво змінити реальність для людей з інвалідністю.
Термін «інвалідність» планують замінити на «стійке обмеження працездатності». Це може здатися суто технічним нюансом, але акцент на працездатності створює інше враження: реформа орієнтована більше на те, щоб змусити працювати, ніж допомагати.
Замість звичних трьох груп інвалідності буде лише дві категорії:
Гороскоп на 21 січня для всіх знаків Зодіаку: заборона на поспіх для Овнів, сюрпризи для Львів та пустельництво Козерогів
Українці тікають з Польщі: що відбувається і в у чому причина
Пачка 200 гр вже по 118 гривень: супермаркети різко змінили цінники вершкового масла молока та сиру
Багато про це навіть не знали: українцям виплачують гроші на побутові потреби - як отримати
- Стійке повне обмеження працездатності – фактично аналог першої групи інвалідності.
- Стійке часткове обмеження працездатності – аналог другої групи.
Такий підхід може суттєво звузити коло осіб, які отримуватимуть соціальну допомогу, адже тепер кожен відсоток працездатності стане підставою для зменшення виплат.
Розмір щомісячної допомоги буде залежати від середньої зарплати людини і відсотка втрати працездатності. Якщо це повна втрата працездатності, виплати обчислюватимуться за спеціальною формулою, а у випадку часткової втрати – враховуватимуть різницю між заробітком до та після страхового випадку.
Однак ключова проблема полягає у встановленні цих відсотків. Новостворені комісії, що замінять МСЕК, отримають значний простір для маніпуляцій.
Нагадаємо, ПФУ вирахує 30%: у кого з пенсіонерів заберуть частину виплати
Раніше ми розповідали, що українцям дадуть додаткову субсидію: хто може на неї розраховувати
Також, вийдуть на пенсію раніше за інших: кому з українців подвоять страховий стаж