Трапляються інциденти, коли сервісні центри МВС відмовляють у наданні послуг військовозобов'язаним громадянам. Це пов'язано з наявністю в базах даних "запиту на доставку до ТЦК та СП".
Чи законні такі дії сервісного центру стосовно особи, яка порушила правила військового обліку, розповіла адвокатка Марина Бекало.
Правозахисниця зазначила, що відмова у наданні послуг у сервісних центрах МВС можлива в поодиноких випадках. Зокрема відмовити можуть:
- якщо громадянин перебуває у карному розшуку;
- якщо має адміністративне стягнення чи кримінальне покарання як позбавлення права керувати транспортними засобами;
- якщо тимчасово обмежений у праві керування транспортними засобами.
Водночас запит ТЦК та СП на доставку військовозобов'язаного не прирівнюється до кримінального розшуку. Цей запит є частиною адміністративної процедури для громадян, які порушили правила військового обліку або проігнорували повістку.
Зростання цін на мобільний зв’язок: тарифи Vodafone збільшаться на 60 гривень
Пенсії для 80% пенсіонерів мають зрости, але не відразу: що зміниться із запровадженням бальної системи
Скасували географію 10 класу, але додали новий предмет 8 та 9: у школах запровадять новий урок
ПриватБанк вимагає оновити дані: що потрібно зробити
Марина Бекало наголосила, що статус "у розшуку ТЦК" не є підставою для відмови у складанні іспитів або надання інших послуг у сервісних центрах МВС. Водночас вона додала, що адміністративне затримання може здійснювати Національна поліція на підставі відповідного звернення ТЦК.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, коли військовозобов'язаний може законно відмовитися від повістки: пояснення адвоката.
Також наш портал інформував, представникам ТЦК "розв'яжуть руки", щоб оперативніше карати ухилянтів: до чого готуватися.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тисячі рішень ВВК вже скасовані: головний військовий лікар України відповів, хто під підозрами.